Niemiec Wolters wygrał golfowy turniej Deutsche Bank Wrocław Open

Stephan Wolters, 22. golfista rankingu EPD Tour, wygrał turniej Deutsche Bank Wrocław Open rozgrywany na podwrocławskim polu Toya G&CC. Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka.
Po dwóch dniach rywalizacji głównym faworytem do triumfu był 27-letni golfista z Czech, Marek Novy. Szósty zawodnik na liścei EPD Tour po znakomitej 1. rundzie miał nad rywalami aż siedem uderzeń przewagi. Sytuacja nie zmieniła się również w sobotę, chociaż w drugim dniu turnieju przewaga zmalała, a wszyscy zawodnicy zgodnie narzekali na trudne warunki pogodowe.

- Piątek był dla mnie idealny. Wykorzystywałem wszystkie swoje szanse. Dzisiaj przy tym wietrze, uderzałem zdecydowanie krócej, jednak wciąż dobrze szło mi puttowanie i temu głównie zawdzięczam wynik -3 - dzielił się wrażeniami po 2. rundzie Czech.

 W niedzielę wydarzenia na polu Toya G&CC diametralnie się odwróciły. Z każdym kolejnym dołkiem Novy tracił przewagę, aż doścignął go Stephan Wolters. - Był remis, więc o wyniku zadecydowała dogrywka - mówi Joanna Drużba, rzeczniczka turnieju. - Dopiero drugi dołek pozwolił wyłonić zwycięzcę. Ostateczne rozstrzygnięcia są pewnym zaskoczeniem, ponieważ sądziliśmy, że Novy utrzyma wysoką przewagę. Wygląda na to, że nie wytrzymała psychika - komentuje.

Trzecie miejsce zajął Szkot David James.

Dobrze zaprezentowali się Polacy, których aż 8. awansowało do ścisłego finału. Czołową dziesiątkę zamknął 16-letni junior Jan Szmidt Jr., a tegoroczny mistrz Polski Mateusz Gradecki był 11. Nieco poniżej oczekiwań wypadł najlepszy polski golfista Maks Sałuda - był 24.

Nie popisali się niemieccy liderzy rankingu EPD Tour. Marcel Haremza, który przewodzi stawce, na polu Tonda G&CC był dopiero 28. Z kolei Max Kramer (nr 3 na liście) uplasował się na 29. pozycji. 

Równolegle do turnieju głównego zawodowców odbywały się amatorskie zawody Deutsche Bank Invitational Polska. W imprezie wystartowali laureaci cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour. Główną nagrodą rozgrywek był udział w światowym finale Deutsche Bank Invitational, który zostanie rozegrany na przełomie września i października na polu Gut Kaden w Hamburgu.

 Najważniejsze golfowe wydarzenie sezonu w naszym kraju zainaugurował czwartkowy turniej Pro-Am, w którym oprócz zawodowych golfistów i amatorów, wzięły udział polskie gwiazdy sportu: piłkarze Jerzy Dudek i Tomasz Iwan oraz żeglarz Mateusz Kusznierewicz. Najlepsza okazała się drużyna Tomasza Iwana, która jednym uderzeniem wyprzedziła ekipę Jerzego Dudka.

Zawody Deutsche Bank Wrocław Open wpisane są do harmonogramu europejskiej ligi EPD Tour. Pula nagród wynosiła 30 tys. euro, co sprawiło, że był to największy, a zarazem najbogatszy turniej rozegrany w tym roku w Polsce.

golf