Wrocławski Stadion Miejski zwiedziło już 10 tysięcy osób

Dziś wrocławski stadion zwiedziła 10-tysięczna osoba. Tym szczęśliwcem okazał się Matuesz Kliś, który w nagrodę dostał m.in. dwa bilety na październikowy mecz Japonia - Brazylia, który odbędzie się we Wrocławiu.
- O 10-tysięcznym zwiedzającym usłyszałem wczoraj. Liczyłem że to będę ja i udało się! Bilet na mecz Japonia - Brazylia kupiłem już wcześniej, więc zabiorę z sobą znajomych - powiedział Mateusz Kliś.

Zwiedzanie wybudowanego z myślą o Euro 2012 stadionu trwa około godziny, odbywa się w towarzystwie przewodnika i obejmuje tak niedostępne zazwyczaj miejsca, jak szatnie zawodników, strefę w której poruszają się sportowcy lub gwiazdy, lożę VIP-ów, strefę biznes oraz cieszący się największym zainteresowaniem - areszt stadionowy.

- Jesteśmy mile zaskoczeni, że tak dużo osób odwiedza Stadion Wrocław. Szacujemy, że dzięki tej ofercie w przyszłym roku do kasy stadionu wpłynie pół miliona złotych - mówi Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012.

Stadion Wrocław można zwiedzać we wtorki i piątki o godz. 9 i 11. Zwiedzanie jest możliwe także w inne dni, w zależności od zainteresowania. Bilety kosztują 10 zł od osoby dla grup szkolnych i 12 zł dla pozostałych zwiedzających.

Rezerwacji terminów zwiedzania należy dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając e-maila na adres: zwiedzanie@2012.wroc.pl.