Górnik Wałbrzych przegrał po dogrywce z Olimpią Grudziądz i odpadł z Pucharu Polski

Górnik Wałbrzych żegna się z Pucharem Polski. W 1/8 finału wałbrzyszanie przegrali z Olimpią Grudziądz 1:3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bowiem po regulaminowych 90 minutach było 1:1.
W drodze do 1/8 finału Pucharu Polski Górnik pokonał trzech I-ligowców, czwartemu jednak nie dał już rady. Po zwycięstwach nad GKS-em Tychy, Sandecją Nowy Sącz i ŁKS-em Łódź, tym razem wałbrzyszanie przegrali z Olimpią Grudziądz. Ta sensacyjnie we wcześniejszej rundzie wyeliminowała Lecha Poznań.

O awansie Olimpii zadecydowały trafienia Adama Cieślińskiego i Adriana Frańczaka, które padły w pierwszej części dogrywki. Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Grudziądza. Na kwadrans przed przerwą do bramki wałbrzyszan trafił Sławomir Mazurkiewicz. W 78. minucie wynik wyrównał napastnik gospodarzy Daniel Zinke.

W pierwszej połowie obie drużyny nie wykorzystały rzutów karnych. W 25. minucie nie trafił Paul Grischok z Olimpii, a tuż przed przerwą sztuka ta nie udała się Grzegorzowi Michalakowi z Górnika.

Olimpia jest czwartym piątym zespołem, który zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, po Ruchu Chorzów, Wiśle Kraków, Legii Warszawa i Śląsku Wrocław.

Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:0, 1:1)

Bramki: 0:1 - Mazurkiewicz (59.), 1:1 - Zinke (78.), 1:2 - Cieśliński (95.), 1:3 - Frańczak (115.)

Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, Kubowicz - Sawicki Ż (63. Zieliński), Wepa Ż, Morawski, Moszyk Ż (100. Sobczyk) - G. Michalak (108. Chajewski), Zinke

Olimpia: Wróbel - Abramowicz Ż, Łabędzki Ż, Staniek (19. Mazurkiewicz), Cieciura - Frańczak, Kłus Ż, Kryszak (92. Smoliński), Grischok, Gawęcki (46. Cieśliński Ż) - Ruszkul