Walka Gołota - Saleta we Wrocławiu przełożona!

PRZEGLĄD PRASY. Pożegnalny pojedynek Andrzeja Gołoty i Przemysława Salety we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się nie wcześniej niż w lutym przyszłego roku - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.
- Najbardziej prawdopodobnym terminem walki jest koniec lutego lub początek marca - mówi w rozmowie z "PS" Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

To właśnie w tej stacji ma być transmitowana pożegnalna walka Gołoty z Saletą. Początkowo obaj mieli skrzyżować rękawice 24 listopada. Okazało się jednak, że czasu na organizację pojedynku zostało zbyt mało. Uznano także, że wspomniany termin nie sprzyja jego promocji. 10 listopada Mariusz Wach zmierzy się bowiem Władymirem Kliczką o mistrzowskie pasy czterech federacji w wadze ciężkiej, 1 grudnia odbędzie się natomiast gala KSW 21, a tydzień później gala grupy KnockOut Promotions Andrzeja Wasilewskiego.

- To utrudnia przeprowadzenie transmisji, zarówno w telewizji otwartej, jak i w pay-per-view. Musimy znaleźć taką datę, aby dwa, trzy tygodnie przedtem lub później nie było innych istotnych dla polskiego kibica wydarzeń z dziedziny sportów walki - wyjaśnia Kmita.

Zarówno Gołota, jak i Saleta zaakceptowali przesunięcie terminu walki na przyszły rok. Ma ona odbyć się we wrocławskiej Hali Stulecia. Na razie nie wiadomo, czy transmisja będzie przeprowadzona w systemie pay-per-view czy otwartym kanale.