Były mistrz świata zadebiutuje w sobotę we Wrocławiu jako trener Śląska

W sobotę w hali Orbita piłkarze ręczni Śląska podejmą SPR Control Process Tarnów. Dla byłego mistrza świata, a obecnie trenera wrocławian Aleksandra Malinowskiego, będzie to debiut na ławce szkoleniowej WKS-u.
48-letni Białorusin zastąpił we wtorek na stanowisku pierwszego trenera szczypiornistów Śląska Tomasza Folgę, który w poprzednim sezonie awansował z zespołem do I ligi. Na zapleczu PGNiG Superligi wrocławianie mieli jasno postawiony cel - awans. Po dziewięciu kolejkach Śląsk zajmuje w tabeli grupy B pierwszej ligi trzecie miejsce i ma trzy punkty straty do prowadzącej Gwardii Opole i dwa do Nielby Wągrowiec.

Dwie porażki i remis wprowadziły niepokój wśród działaczy w kwestii awansu. Do Superligi wchodzi bowiem bezpośrednio tylko zwycięzca grupy, a drugi zespół walczy w dwustopniowych barażach. W tej sytuacji zdecydowano się postawić na doświadczenie białoruskiego trenera, który w swym CV ma m.in. mistrzostwo i Puchar Polski z Vive Kielce, mistrzostwo Białorusi i awans do Ligi Mistrzów z Dynamem Mińsk. Aleksander Malinowski był też asystentem selekcjonera reprezentacji Białorusi, a obecnie prowadzi młodzieżową kadrę tego kraju. Jako zawodnik z kadrą ZSRR zdobył mistrzostwo świata, a z ekipą z Mińska - Puchar Europy.

- Trener to taki zawód, że jedną ręką podpisujesz kontrakt, a drugą się pakujesz. Dostałem propozycję od władz Śląska i ją przyjąłem - mówił nowy szkoleniowiec WKS-u, który jeszcze w poprzedniej kolejce prowadził występujący także w I lidze AZS UT-H Radom. W sobotę w hali Orbita Aleksander Malinowski zadebiutuje w roli trenera Śląska w pojedynku przeciwko SPR Control Process Tarnów. To beniaminek I ligi, który z 6 pkt zajmuje 12. pozycję w tabeli (na 14 zespołów).

Jaki Śląsk zobaczymy w sobotę? - Od zarządu mam carte blanche. Zrobię wszystko, aby pomóc w tym awansie - mówił nowy trener wrocławian, który zapowiada też wzmocnienia kadry w zimowej przerwie. Potrwa ona od 16 grudnia do 26 stycznia.

Początek spotkania Śląska w sobotę o godz. 12.30 w hali Orbita.