Miedź jak Real Madryt i Bayern Monachium. Zobacz nowe stroje legnickiej drużyny

Od rundy wiosennej piłkarze Miedzi Legnica będą grali w strojach marki Adidas. Niemiecka firma ubiera topowe europejskie kluby, jak Real Madryt, Bayern Monachium, Chelsea Londyn czy Ajax Amsterdam. W Polsce w jej strojach występują piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków.
W piątek piłkarze Miedzi - Wojciech Łobodziński, Aleksander Ptak i Mariusz Mowlik zaprezentowali nowe stroje, w których będą grali już od rundy wiosennej. Podstawowy komplet strojów, w którym "Miedzianka" będzie grała głównie w Legnicy, pozostanie w kolorze niebieskim. Komplet rezerwowy będzie w kolorze czerwonym.

Legnicki klub jest zadowolony z nawiązania współpracy z tak renomowanym partnerem. Nowe stroje już przypadły do gustu piłkarzom. - Są wygodne, funkcjonalne i prezentują się bardzo fajnie - mówi napastnik Miedzi Jakub Grzegorzewski. - Są dobrze dopasowane, świetnie leżą, a poza tym materiał, z którego zostały uszyte, jest wysokiej jakości. No i podobno dobrze w nich wyglądamy - zachwala z kolei Zbigniew Zakrzewski.

Miedź będzie grała w nowych strojach dzięki umowie z firmą Vasco Sport, która obsługuje legnicki klub. - Chcieliśmy pracować z Miedzią, ponieważ doceniamy jej potencjał marketingowy i pozytywne zmiany, jakie zaszły w klubie w ostatnim czasie. To czołowy klub I ligi, a mecze Miedzi są atrakcyjnymi widowiskami, które często są pokazywane w telewizji - mówi przedstawiciel handlowy Vasco Sport Dominik Sawicki.

W nowych strojach Miedź wiosną chce powalczyć o ekstraklasę. Na półmetku rozgrywek podopieczni Bogusława Baniaka zajmują piątą lokatę, a do miejsca premiowanego awansem tracą tylko trzy punkty. Piłkarze beniaminka I ligi przebywają obecnie na urlopach. Do treningów wrócą 7 stycznia, a pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrają 9 lub 10 marca. Ich rywalem będzie Bogdanka Łęczna.

Czy Miedź Legnica awansuje do ekstraklasy?