Sport.pl

Byli potęgą, zdobywali medale igrzysk, teraz kończą działalność. Rozleciał się najlepszy zespół kolarstwa górskiego w Polsce

We wtorek oficjalnie zakończył działalność zespół MTB CCC Polkowice, który w ostatnich czterech latach był najmocniejszą drużyną kolarstwa górskiego w Polsce. To w jego barwach srebrny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie zdobywała Maja Włoszczowska, a siódme miejsce na tegorocznej olimpiadzie zanotowała Aleksandra Dawidowicz.
O zakończeniu działalności team poinformował na swojej stronie internetowej. Na to, że CCC się rozpadnie, zanosiło się od kilku dni, kiedy swoją decyzję o odejściu z klubu ogłosiła Maja Włoszczowska. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu podpisała umowę z międzynarodową ekipą kolarską - Giant Pro X Team - sponsorowaną przez największego na świecie producenta rowerów. Wcześniej do włoskiego zespołu Bi&Esse odeszła z kolei Aleksandra Dawidowicz, która na tegorocznych igrzyskach w Londynie zajęła bardzo dobre siódme miejsce.

Ekipa MTB CCC Polkowice - sponsorowana przez markę CCC i gminę Polkowice - powstała cztery lata temu, a na nasze warunki była sportową potęgą. Drużyna zgromadziła najlepsze w kraju zawodniczki, a jej dyrektorem sportowym był ówczesny szkoleniowiec reprezentacji Polski Andrzej Piątek. Kolarki CCC zdobywały medale mistrzostw kraju, świata i Europy.

Od pewnego czasu formuła zespołu ulegała jednak erozji. W lipcu 2011 roku z CCC odszedł Piątek, dwa miesiące później utalentowana Paula Gorycka, a teraz w krótkim odstępie czasu Aleksandra Dawidowicz i Maja Włoszczowska.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że w Polkowicach także sponsorzy uznali, że inwestowanie w kolarstwo górskie kobiet jest mało opłacalne, ponieważ wyścigi pań nie są transmitowane przez żadną telewizję. W klubie postawiono więc na budowę męskiej drużyny kolarstwa szosowego CCC Polsat Polkowice. Jej celem jest występ w najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie, takich jak: Giro d'Italia czy Vuelta Espana.

Marka CCC wspiera również koszykarską ekipę CCC Polkowice, która występuje w Eurolidze i jest liderem polskiej ekstraklasy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Byli potęgą, zdobywali medale igrzysk, teraz kończą działalność. Rozleciał się najlepszy zespół kolarstwa górskiego w Polsce
Zaloguj się
  • akwilon_stg

    Oceniono 7 razy 1

    Maja i Ola odeszły, bo władze klubu powiedziały im, że to koniec, że klubu nie interesuje już odnoszenie sukcesów, zdobywanie medali, teraz wolą dojeżdżać w środku peletonu szosowego.
    Przynajmniej klub był na tyle miły, że najpierw poinformował zawodniczki, a dopiero potem wszystkich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX