Pierwszy zimowy transfer Miedzi? Były zawodnik Lecha Poznań blisko legnickiej drużyny

04.01.2013 10:00
Artur Marciniak

Artur Marciniak (Agencja Gazeta)

Artur Marciniak, były zawodnik m.in. Lecha Poznań, być może zasili szeregi pierwszoligowej Miedzi Legnica. 26-letni defensywny pomocnik ostatnio występował w barwach Warty Poznań. W przyszłym tygodniu ma pojawić się na treningu legniczan.
Pomocnik miałby dołączyć do drużyny Miedzi Legnica już 6 stycznia - informuje "Sport". Piłkarz kilkanaście dni temu rozwiązał kontrakt z poznańską Wartą, w której rozegrał 55 spotkań i strzelił dwie bramki. W przeszłości Marciniak występował, także w Lechu Poznań i GKS-ie Bełchatów. Z młodzieżową reprezentacją Polski uczestniczył w mistrzostwach Europy w 2006 roku i mistrzostwach świata w 2007 roku.

Trener legnickiej drużyny Bogusław Baniak święta Bożego Narodzenia spędził w Walii, w której na stałe mieszkają dwaj jego synowie. Mimo to bacznie obserwował sytuację na rynku transferowym w Polsce.

- Wiem, że Flota Świnoujście pozyskała bardzo dobrych i bramkostrzelnych napastników - Nigeryczyka Charlesa Uchennę Nwaogu i Arkadiusza Aleksandra - powiedział dla "Sportu" szkoleniowiec "Miedzianki". - Nie panikuję, bo wierzę w swoich ofensywnych piłkarzy. Dlatego nie naciskam na prezesa Andrzeja Dadełłę i nie oczekuję, że na pniu kupi kilku wartościowych piłkarzy. Mamy swoje plany, lecz do tematu podchodzimy z chłodną głową - wyjaśnił Baniak.

Podopieczni Bogusława Baniaka jesienną rundę zakończyli na wysokim 5. miejscu. Do premiowanego awansem, drugiego miejsca piłkarze Miedzi tracą tylko trzy punkty. Przygotowania do drugiej części sezonu legniczanie wznowią 7 stycznia. Następnie 16 stycznia wyjadą na 3-dniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. Okres przygotowawczy piłkarze "Miedzianki" zakończą 10-dniowym obozem w Turcji.

Skomentuj:
Pierwszy zimowy transfer Miedzi? Były zawodnik Lecha Poznań blisko legnickiej drużyny
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX