Sport.pl

Pierwszy zimowy transfer Miedzi? Były zawodnik Lecha Poznań blisko legnickiej drużyny

dawan
04.01.2013 , aktualizacja: 04.01.2013 10:05
A A A
Katowice. Mecz I ligi GKS - Warta Poznań 1:1.

Katowice. Mecz I ligi GKS - Warta Poznań 1:1. (Fot. Michał Chwieduk / Agencja Gazeta AGENCJA GAZETA)

Artur Marciniak, były zawodnik m.in. Lecha Poznań, być może zasili szeregi pierwszoligowej Miedzi Legnica. 26-letni defensywny pomocnik ostatnio występował w barwach Warty Poznań. W przyszłym tygodniu ma pojawić się na treningu legniczan.
Pomocnik miałby dołączyć do drużyny Miedzi Legnica już 6 stycznia - informuje "Sport". Piłkarz kilkanaście dni temu rozwiązał kontrakt z poznańską Wartą, w której rozegrał 55 spotkań i strzelił dwie bramki. W przeszłości Marciniak występował, także w Lechu Poznań i GKS-ie Bełchatów. Z młodzieżową reprezentacją Polski uczestniczył w mistrzostwach Europy w 2006 roku i mistrzostwach świata w 2007 roku.

Trener legnickiej drużyny Bogusław Baniak święta Bożego Narodzenia spędził w Walii, w której na stałe mieszkają dwaj jego synowie. Mimo to bacznie obserwował sytuację na rynku transferowym w Polsce.

- Wiem, że Flota Świnoujście pozyskała bardzo dobrych i bramkostrzelnych napastników - Nigeryczyka Charlesa Uchennę Nwaogu i Arkadiusza Aleksandra - powiedział dla "Sportu" szkoleniowiec "Miedzianki". - Nie panikuję, bo wierzę w swoich ofensywnych piłkarzy. Dlatego nie naciskam na prezesa Andrzeja Dadełłę i nie oczekuję, że na pniu kupi kilku wartościowych piłkarzy. Mamy swoje plany, lecz do tematu podchodzimy z chłodną głową - wyjaśnił Baniak.

Podopieczni Bogusława Baniaka jesienną rundę zakończyli na wysokim 5. miejscu. Do premiowanego awansem, drugiego miejsca piłkarze Miedzi tracą tylko trzy punkty. Przygotowania do drugiej części sezonu legniczanie wznowią 7 stycznia. Następnie 16 stycznia wyjadą na 3-dniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. Okres przygotowawczy piłkarze "Miedzianki" zakończą 10-dniowym obozem w Turcji.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX