Pierwszy zimowy transfer Miedzi? Były zawodnik Lecha Poznań blisko legnickiej drużyny

Artur Marciniak

Artur Marciniak (Agencja Gazeta)

Artur Marciniak, były zawodnik m.in. Lecha Poznań, być może zasili szeregi pierwszoligowej Miedzi Legnica. 26-letni defensywny pomocnik ostatnio występował w barwach Warty Poznań. W przyszłym tygodniu ma pojawić się na treningu legniczan.
Pomocnik miałby dołączyć do drużyny Miedzi Legnica już 6 stycznia - informuje "Sport". Piłkarz kilkanaście dni temu rozwiązał kontrakt z poznańską Wartą, w której rozegrał 55 spotkań i strzelił dwie bramki. W przeszłości Marciniak występował, także w Lechu Poznań i GKS-ie Bełchatów. Z młodzieżową reprezentacją Polski uczestniczył w mistrzostwach Europy w 2006 roku i mistrzostwach świata w 2007 roku.

Trener legnickiej drużyny Bogusław Baniak święta Bożego Narodzenia spędził w Walii, w której na stałe mieszkają dwaj jego synowie. Mimo to bacznie obserwował sytuację na rynku transferowym w Polsce.

- Wiem, że Flota Świnoujście pozyskała bardzo dobrych i bramkostrzelnych napastników - Nigeryczyka Charlesa Uchennę Nwaogu i Arkadiusza Aleksandra - powiedział dla "Sportu" szkoleniowiec "Miedzianki". - Nie panikuję, bo wierzę w swoich ofensywnych piłkarzy. Dlatego nie naciskam na prezesa Andrzeja Dadełłę i nie oczekuję, że na pniu kupi kilku wartościowych piłkarzy. Mamy swoje plany, lecz do tematu podchodzimy z chłodną głową - wyjaśnił Baniak.

Podopieczni Bogusława Baniaka jesienną rundę zakończyli na wysokim 5. miejscu. Do premiowanego awansem, drugiego miejsca piłkarze Miedzi tracą tylko trzy punkty. Przygotowania do drugiej części sezonu legniczanie wznowią 7 stycznia. Następnie 16 stycznia wyjadą na 3-dniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. Okres przygotowawczy piłkarze "Miedzianki" zakończą 10-dniowym obozem w Turcji.

Skomentuj:
Pierwszy zimowy transfer Miedzi? Były zawodnik Lecha Poznań blisko legnickiej drużyny
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX