Koniec szans Wrocławia. Polska nie zagra już u nas w eliminacjach mistrzostw świata 2014

Reprezentacja Polski nie zagra już we Wrocławiu meczów o punkty eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014. Wyłączność na te spotkania otrzymał bowiem Stadion Narodowy w Warszawie.
Stosowną umowę podpisali w poniedziałek przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i spółki PL2012+, która jest operatorem stołecznego obiektu. Według uzgodnień między stronami biało-czerwoni pozostałe trzy mecze eliminacyjne do brazylijskiego mundialu rozegrają właśnie na Stadionie Narodowym. Oznacza to, że podopieczni selekcjonera Waldemara Fornalika podejmą tam Ukrainę (22 marca), San Marino (26 marca) oraz Czarnogórę (6 września).

Tym samym Wrocław stracił szansę organizacji meczów Polaków o punkty, choć przedstawiciele stadionowej spółki Wrocław 2012 bardzo chcieli mieć choć jedno takie spotkanie u siebie i o wszystkie mecze do związku aplikowali. Wrocławianie przygotowali też ofertę łączoną dotyczącą meczów z Ukrainą i San Marino.

Ostatni raz nasi reprezentanci zagrali na Stadionie Miejskim we wrześniu, kiedy pokonali Mołdawię 2:0. Bramki dla naszej drużyny strzelili wówczas Jakub Błaszczykowski i Jakub Wawrzyniak. Z trybun Stadionu Miejskiego, Polaków dopingowało około 30 tys. widzów.

Na podobne spotkanie we Wrocławiu trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Do końca roku na Stadionie Miejskim mogą bowiem zostać jedynie pojedynki towarzyskie. - O te na pewno będziemy się starać nadal. Cóż, PZPN zdecydował, tak jak zdecydował i musimy się z tym pogodzić. Będziemy jednak zabiegać o spotkania kadry, bo są one nadal najlepszym sportowym produktem, który może przyciągnąć najwięcej widzów, a poza tym oznaczają dla stadionu zarobek - mówi Adam Burak - rzecznik Wrocław 2012.