Sukces 16-latka z Wrocławia na żeglarskich mistrzostwach świata

Podczas żeglarskich mistrzostw świata klasy Cadet w Hobart 16-letni wrocławianin Piotr Szlachcic (UKS Żeglarz Wrocław) i 12-letni załogant Eryk Martynko (UKŻ Grot OSiR Suwałki) zajęli czwarte miejsce.
Regaty nasza reprezentacja rozpoczęła dość pechowo - dotknięcie boi i złe wykonanie kary uplasowały młodych sportowców na ostatniej pozycji pierwszego wyścigu. Dyskwalifikacja była wynikiem postawy fair play - sędziowie nie zauważyli błędu, to młodzi sportowcy sami się do niego przyznali. Zły wynik pierwszego wyścigu z pewnością wpłynął niekorzystnie na nastawienie psychiczne załogi. Jednak później było już świetnie. Podczas mistrzostw odbyło się w sumie 12 wyścigów, a w dwóch z nich Szlachcic - Martynko okazali się bezkonkurencyjni. Ostatecznie załoga zakończyła mistrzostwa na wysokim czwartym miejscu.

Choć do medalu brakowało niewiele, młodzi sportowcy wracają z Australii nie tylko z dobrym wynikiem, ale i z mianem zawodników fair play.

Piotr Szlachcic to aktualny mistrz Europy klasy Cadet. Czwarte miejsce załoga Szlachcic - Martynko na mistrzostwach świata, w których wzięło udział w sumie aż 49 ekip, to duży sukces. Młodzi sportowcy byli jedynymi naszymi reprezentantami w Australii. Gospodarze wystawili aż 14 załóg, z których pierwsza uplasowała się dopiero na 6. pozycji.

Sponsorami załogi są rodzice, Federacja Sportu oraz firma Südzucker Polska SA, producent Cukru Królewskiego.