Mistrzostwa Polski w snookera we Wrocławiu

Pierwsze krajowe zawody w snookera odbyły się ponad 20 lat temu w stolicy Dolnego Śląska. Teraz znów ta dyscyplina wraca do miasta, w którym wszystko się zaczęło. We wrocławskiej Galerii Sky Tower 14 lutego rozpoczną się finały Mistrzostw Polski, które potrwają trzy dni.
Tydzień wcześniej rozegrane zostaną eliminacje, które wyłonią najlepszych zawodników. Impreza odbędzie się w klubie snookerowym Bandaclub, który znajduje się we wrocławskiej Galerii Sky Tower. Co ciekawe, właścicielem ośrodku jest aktualny mistrz Polski - Krzysztof Wróbel.

Najlepszy polski zawodnik na początku nie wiązał jednak przyszłości ze snookerem. Krzysztof Wróbel w latach 1989-1999 był w młodzieżowej sekcji piłkarskiej drugoligowej Ślęzy Wrocław. Od kilkunastu lat wrocławianin znajduje się w czołówce polskiego snookera. Na swoim koncie ma sukcesy nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe. W 2011 roku na Malcie wspólnie z Marcinem Nitschkę i Rafałem Góreckim zdobył srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Być może w przyszłości wrocławski Bandaclub zorganizuje międzynarodowy turniej. Obiekt należy do najnowocześniejszych w naszym kraju, a wszystkie stoły do gry posiadają certyfikaty światowych federacji. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku w Galerii Sky Tower zorganizowano już Puchar Świata w bowlingu. Wówczas na Dolny Śląsk przyjechało wielu zawodników z najdalszych zakątków świata, jak chociażby Mauritius, Pakistan czy Nowa Kaledonia.

Snooker będzie jedną z dyscyplin, w której rywalizować będą zawodnicy podczas World Games zorganizowanych we Wrocławiu w 2017 roku.