Ostatnia szansa brazylijskiego napastnika Miedzi Legnica

Brazylijczyk Alexandre trafił do Miedzi Legnica na początku sezonu. 20-letni napastnik wcześniej trenował w Śląsku, w którym rozegrał tylko 7 minut. Trener legniczan Bogusław Baniak sugeruje, że w tej rundzie dostanie ostatnią szansę, aby na dłużej zostać w Miedzi.
Alexandre we Wrocławiu kompletnie zawiódł. W czasie półtorarocznego pobytu Brazylijczyk zdążył tylko zadebiutować w meczu przeciwko Koronie Kielce. Zawodnik pojawił się na boisku na ostatnie 7 minut. Latem 2012 roku piłkarz opuścił Śląsk i związał się z legnickim klubem.

W Miedzi Alexandre również nie jest w stanie przekonać do siebie sztabu szkoleniowego. Ani razu nie wybiegł w pierwszym składzie. Zanotował 11 meczów, w których na murawę wybiegał tylko z ławki rezerwowych. Łącznie spędził na pierwszoligowych boiskach w obecnym sezonie 219 minut. Na listę strzelców zdołał wpisać się tylko w meczach rezerw "Miedzianki".

- W rundzie jesiennej nie miał żadnych szans na występy w wyjściowej jedenastce, ponieważ w wysokiej formie byli Zbyszek Zakrzewski i Kuba Grzegorzewski - powiedział dla "Sportu" trener Miedzi Bogusław Baniak.

Prawdopodobnie to nie koniec problemów młodego Brazylijczyka, bowiem z wypożyczenia do Chojniczanki do drużyny wrócił Dawid Retlewski. 21-letni Polak w drugoligowym chojnickim klubie wystąpił dziewięciokrotnie, zdobywając trzy bramki. Zapowiada się zatem, że w rundzie wiosennej Alexandre przybędzie kolejny rywal do walki o miejsce w składzie. - Dla Brazylijczyka to ostatnia szansa, by potwierdzić swoją przydatność dla zespołu, a nie być tylko zawodnikiem wchodzącym na boisko na "ogony" - tłumaczył szkoleniowiec legniczan.

Podopieczni trenera Bogusława Baniaka mają za sobą rewelacyjną jesień. Zawodnicy Miedzi do rundy wiosennej przystępować będą z 5. pozycji, ze stratą tylko trzech punktów do drugiego, premiowanego awansem miejsca. Legniczanie wznowili treningi 7 stycznia. W okresie przygotowawczym rozegrają sparingi m.in. ze Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań. Piłkarze "Miedzianki" wyjadą również na 10-dniowy obóz do Turcji.