Jak zdrowo i przyjemnie spędzić wolny czas: Wielkie Dreptanie w Jakuszycach

Od 18 do 20 stycznia na trasach w Jakuszycach pojawią się uczestnicy Wielkiego Dreptania - narciarskiej imprezy integracyjnej. To okazja do poprawy umiejętności biegania na nartach i miłego spędzenia czasu
- W Wielkim Dreptaniu udział wziąć może każdy. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie trzy lata, najstarszy prawie 70. Tu nie ma podziałów na kategorie wiekowe. Wszyscy jesteśmy po prostu biegaczami - zapewnia Tomasz Uryn, zapalony narciarz i pomysłodawca imprezy.

Wielkie Dreptanie to niekomercyjne spotkanie propagujące coraz bardziej popularną dyscyplinę sportu, jaką są biegi narciarskie. Pierwszy raz imprezę zorganizowano cztery sezony temu. Po sukcesach w poprzednich edycjach, w których brało udział ponad 60 osób, najbliższa wyjątkowo odbędzie się w przygranicznym czeskim Harrachovie.

Czeski ser, piwo i kameralne wieczory stanowić będą odmianę od lat poprzednich. Program imprezy zawiera wiele atrakcji. Na Polanie Jakuszyckiej odbywać się będą szkolenia i wycieczki na nartach.

- Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy według stopnia zaawansowania, a nad ich poczynaniami czuwać będą znakomici instruktorzy - zapewnia Uryn.

Po południu zaplanowano integrację przy ognisku na śniegu oraz staropolski poczęstunek.

Natomiast w sobotę przeprowadzony zostanie konkurs strzelecki z karabinu biathlonowego. Pod okiem specjalistów chętni celować będą do tarcz na jakuszyckiej strzelnicy. Strzelanie wywołuje emocje nie tylko wśród męskiej części zawodników. Panie też lubią strzelać.

Jedną z największych zalet imprezy jest zaplecze, jakim dysponuje Wielkie Dreptanie. Bazą noclegową będzie tym razem hotel Harrachov Inn. Spod hotelu biegacze dojadą na trasy zorganizowanymi busami. Tam, dzięki dużemu wsparciu wielokrotnego mistrza Polski i byłego członka kadry olimpijskiej Dawida Matwijowa, każdy zaopatrzony zostanie w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do zajęć.

Jak zapewnia organizator, można jeszcze dołączyć do Wielkiego Dreptania. Nie trzeba też uczestniczyć w całej imprezie - istnieje możliwość zapisów tylko na wybrane dni. Szczegółowe informacje można uzyskać e-mailem pod adresem wielkiedreptanie@interia.pl.