Rewelacyjnie grająca w sparingach Miedź Legnica zagra z Lechem Poznań

Po sparingu ze Śląskiem Wrocław piłkarze Miedzi zagrają kolejny mecz z rywalem z ekstraklasy - we wtorek o godz. 13 we Wronkach Miedzianka zagra z Lechem Poznań.
Lech będzie dla Miedzi kolejnym bardzo wymagającym rywalem w bieżącym okresie przygotowawczym. W sobotę podopieczni Bogusława Baniaka pokonali Śląsk Wrocław 4:1.

- Uważam, że to nie był przypadkowy wynik, ale trzeba to teraz potwierdzić na boisku w starciu z Lechem - mówi na oficjalnej stronie Miedzi Krzysztof Wołczek, obrońca drużyny.

W legnickim zespole występuje kilku piłkarzy, którzy w przeszłości grali w Lechu, m.in. Zbigniew Zakrzewski czy Mariusz Mowlik. Także trener Baniak z sukcesami prowadził poznański zespół.

- Z przyjemnością gramy z dobrymi, silnymi rywalami, jak Śląsk czy Lech. Ale w tych spotkaniach wynik nie jest najważniejszy. Z Lechem na pewno zagramy ofensywnie i będziemy sprawdzali kilka wariantów taktycznych. Cieszę się, bo we Wronkach mamy możliwość wystąpienia po raz pierwszy tej zimy na naturalnej murawie - mówi szkoleniowiec Miedzi.

Na to spotkanie sztab szkoleniowy Miedzianki zabiera 19-osobową kadrę piłkarzy.