W czwartek we wrocławskim ratuszu losowanie par meczów tenisowego Pucharu Davisa

W piątek we wrocławskiej Hali Stulecia polscy tenisiści w ramach Pucharu Davisa rozpoczynają rywalizację ze Słowenią. Dziś we wrocławskim ratuszu odbędzie się losowanie par pierwszego dnia rywalizacji.
Polacy we Wrocławiu wystąpią w składzie: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski oraz Mariusz Fyrstenberg. To najmocniejszy zestaw, na jaki stać obecnie polską reprezentację

Słoweńcy zagrają bez drugiej rakiety kraju, Aljaża Bedele, którego miejsce w drużynie zajął Tomisław Ternar. Reprezentację uzupełniają: Grega Zemlja, Blaż Karcić oraz Mike Urbanika.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek od meczów singlistów. Na sobotę zaplanowano pojedynek deblistów, a na niedzielę, jeżeli trzy pierwsze pojedynki nie rozstrzygną losów rywalizacji, kolejne dwa mecze singlistów. Jeżeli Polakom uda się pokonać Słoweńców, to w kwietniu spotkają się z Republiką Południowej Afryki. Celem jest awans z pierwszej grupy strefy euro-afrykańskiej do elity Pucharu Davisa.

Dziś w Sali Sesyjnej Rady Miasta o godz. 13 rozpocznie się ceremonia losowania, w której wezmą udział reprezentacje obu drużyn. Wtedy też dowiemy się, kto rozpocznie polsko-słoweńską rywalizację.

Polacy wrócili po rocznej przerwie do pierwszej grupy strefy euro-afrykańskiej rozgrywanej w ramach prestiżowego Pucharu Davisa. Jeżeli w 2013 r. naszym zawodnikom uda się odnieść zwycięstwo w trzech kolejnych spotkaniach, awansują do elitarnej grupy światowej. Pierwszą przeszkodą są Słoweńcy. Jeśli uda się ich pokonać, w kwietniu polscy tenisiści spotkają się z Republiką Południowej Afryki.

W sprzedaży są już bilety na mecze. Kibice mogą nabyć wejściówki albo na pojedyncze spotkania, albo trzydniowy karnet uprawniający do obejrzenia wszystkich pojedynków w wybranych sektorach. Miejscówki w sektorach B1 i D1 są po 10 zł (trzydniowy karnet to koszt 25 zł). Bilety na sektory A1 i C1 warte są już 20 zł (natomiast karnet - 50 zł). Z kolei wejściówki na sektory A2, C2 oraz D2 kosztują 30 zł (karnet - 75 zł).

Kasy przy Hali Stulecia czynne są w czwartek od godz. 12 do 19, a w kolejnych dniach od 10 rano.

Program spotkań: 

piątek: godz. 16 - dwa mecze singlowe

sobota: godz. 13 - pokaz "tenis10", godz. 14 - mecz deblowy

niedziela godz. 12 - mecze singlowe