Puchar Davisa we Wrocławiu: Jerzy Janowicz zagra na inaugurację zawodów

Jerzy Janowicz, obecnie najwyżej klasyfikowany polski tenisista (26. rakieta rankingu ATP), zagra jako pierwszy w meczu między Polską a Słowenią w turnieju Davis Cup. Jego rywalem będzie Blaż Kavcić.
Kolejność rozgrywania spotkań wylosowano w czwartek. W Sali Sesyjnej Rady Miasta we wrocławskich Sukiennicach podczas uroczystej ceremonii losowania par singlistów okazało się, że piątkową rywalizację rozpocznie Jerzy Janowicz. Lider polskiej drużyny w meczu otwarcia zmierzy się z drugą rakietą Słowenii, Blażem Kavciciem.

W drugim piątkowym meczu wystąpi Łukasz Kubot, który zagra z Gregą Żemiliją - najwyżej notowanym słoweńskim zawodnikiem.

W sobotę do akcji wkroczą debliści. O godz. 14 Mariusz Matkowski i Marcin Matkowski zagrają z deblem Kavcić/Żemilija. W niedzielę zawody wystartują w południe. Jerzy Janowicz zagra z Żemiliją, a Kubot z Kavciciem.

Mecze toczyć się będą w Hali Stulecia. Bilety są do nabycia od środy. Wejściówki można kupić albo na pojedyncze spotkania, albo trzydniowy karnet uprawniający do obejrzenia wszystkich pojedynków w wybranych sektorach. Miejscówki w sektorach B1 i D1 są po 10 zł (trzydniowy karnet to koszt 25 zł). Bilety na sektory A1 i C1 warte są już 20 zł (natomiast karnet - 50 zł). Z kolei wejściówki na sektory A2, C2 oraz D2 kosztują 30 zł (karnet - 75 zł).