Snajper Miedzi Legnica w wybornej formie: Cztery mecze i pięć goli. "Wszystko zweryfikuje liga"

W dotychczasowych czterech sparingach Jakub Grzegorzewski zdobył dla Miedzi Legnica aż pięć bramek. Dzięki jego trafieniom "Miedzianka" niespodziewanie pokonała mistrza Polski - Śląsk Wrocław oraz Lecha Poznań.
- Nasza forma idzie w dobrym kierunku, a mecze sparingowe potwierdzają, że potrafimy strzelać dużo bramek. Cieszę się z obecnej dyspozycji strzeleckiej, ale mam nadzieję, że podobnie będzie w lidze, bo to liga ostatecznie zweryfikuje naszą formę - mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu, najlepszy strzelec Miedzi podczas zimowych przygotowań, Jakub Grzegorzewski.

31-letni napastnik do tej pory pięć razy wpisał się na listę strzelców. Tej zimy trafiał do bramki Foto-Higieny Gać, Energetyka ROW Rybnik, dwukrotnie Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań. Wszystkie te spotkania "Miedzianka" wygrała i strzeliła w nich w sumie 20 bramek.

Tak duża liczba zdobytych goli wynika poniekąd z pomysłu trenera Bogusława Baniaka, który momentami stara się ustawiać zespół w ofensywnym systemie 3-4-3. - Na pewno jest to jakiś pomysł, ale tutaj rodzi się też zagrożenie, że po stracie piłki przeciwnik łatwo może nas skontrować. Musimy wprowadzać zmiany w ustawieniu rozważnie. Myślę, że system 4-2-3-1 i 4-1-4-1, w którym graliśmy do tej pory, też jest dobrym rozwiązaniem - analizuje napastnik.

Wiosną Grzegorzewski do spółki z Wojciechem Łobodzińskim był najskuteczniejszym strzelcem beniaminka I ligi. Obaj strzelili po siedem bramek. Teraz wychowanek Concordii Piotrków Trybunalski liczy na powtórzenie tego osiągnięcia.

- Wtedy miałem przerwę w treningach, dlatego teraz też chyba trzeba pomyśleć o jakimś krótkim odpoczynku, żeby było równie dobrze - żartuje Grzegorzewski.

Przypomnijmy, że po pierwszej części sezonu Miedź zajmuje wysokie, piąte miejsce w I lidze, a do pozycji premiowanej awansem traci tylko trzy punkty. W Legnicy coraz głośniej mówi się o tym, że drużyna już w tym sezonie włączy się do walki o awans do ekstraklasy. Pierwszy mecz o punkty legniczanie rozegrają 8 lub 9 marca. Ich rywalem będzie wówczas Bogdanka Łęczna.