Janowicz wygrał z Żemliją: Polska awansowała do kolejnej rundy Pucharu Davisa

Polscy tenisiści są już w kolejnej rundzie Pucharu Davisa. Zwycięski punkt dla polskiej reprezentacji dał Jerzy Janowicz, który w pierwszym niedzielnym pojedynku wygrał z pierwszą rakietą Słowenii Gregą Żemlją 3:0.
Niezależnie od wyniku drugiego pojedynku singlowego, jaki w niedzielę zostanie jeszcze rozegrany we wrocławskiej Hali Stulecia, już wiadomo, że Polska pokonała Słowenię w ramach rozgrywek pierwszej rundy I Grupy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. Najlepszy obecnie polski tenisista Jerzy Janowicz (26. zawodnik rankingu ATP) w pierwszym singlowym pojedynku trzeciego dnia rywalizacji w trzech setach ograł Gregę Żemlję (obecnie 60. rakieta na świecie) i zapisał na koncie polskiej reprezentacji trzeci, decydujący o awansie do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Davisa, punkt. Po wygranej Janowicza Polska prowadzi ze Słowenią 3:1.

Po meczu Janowicza z Żemlją na kort wyjdzie jeszcze Mariusz Fyrstenberg, który zastąpi kontuzjowanego Łukasza Kubota. Fyrstenberg dzień wcześniej w parze z Marcinem Matkowskim rozegrał pięciosetowy pojedynek deblowy, w którym przegrał ze słoweńskim deblem Kavcić/Żemlja w decydującej partii 11:13. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem Polaka w tym pojedynku.

Rozegranie drugiego meczu jest pewnego rodzaju niespodzianką, gdyż przy prowadzeniu Polski 3:1 losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Można przypuszczać, że polscy tenisiści zdecydowali się na rozegranie spotkania przede wszystkim ze względu na licznie przybyłą do Hali Stulecia publiczność, która w niedzielę trybuny zapełniła niemal do ostatniego miejsca.

Wynik:

Jerzy Janowicz - Grega Żemlja 7:6 (7:4), 7:3, 7:3