W Dusznikach mało śniegu: Bieg Ulicami Miasta bez nart

W tegorocznym Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach uczestnicy wyjątkowo wystartują bez nart, tylko pobiegną na nogach. Wszystko przez pogodę.
- To nie są dobre dni dla amatorskich zawodów biegowych. Odwilże i brak nowych opadów zmusiły organizatorów dusznickiego BUM-u do znaczących zmian w programie imprezy. To już drugie - po Biegu Gwarków - zmagania, które nie odbędą się w pierwotnie zakładanej formie.

- Jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia zawodów na nogach. Niestety, nie ma u nas śniegu - tłumaczy tę decyzję Wiesława Zagaja, prezes Stowarzyszenia "Razem".

Termin imprezy, czyli najbliższy weekend, się nie zmienił. Dystanse zostały natomiast dostosowane do "nożnych" możliwości uczestników. Ci spotkają się już w piątek o godz. 20 na starcie biegu nocnego na 3 kilometry. W sobotę od rana trwać będzie w Dusznikach sportowe święto. Po mocnym otwarciu o godz. 10 biegiem na 10 kilometrów na Czarny Staw przez cały dzień trwać będą inne, skrócone konkurencje. Organizatorzy nie zrezygnowali z żadnego startu - oprócz niedzielnych sprintów. W zamian odbędzie się krótszy bieg na 5 kilometrów. W programie w dalszym ciągu widnieją zarówno nordic walking, jak i biegi przedszkolaków. Dodatkowo wprowadzono wyścigi z kijami dla dzieci i młodzieży. Wszelkie dekoracje odbędą się w hali sportowej. Na miejscu czeka też wiele innych atrakcji - Stowarzyszenie "Razem" serdecznie zaprasza na weekend całe rodziny.

Szczegółowy program po zmianach na stronie organizatora: stowarzyszenierazem.com.pl