Szefowa Betardu: Żużlowcy żądali astronomicznych pieniędzy. Jak balon pęknie, to będzie za późno

Nie mówię, że zmniejszenie ekstraligi to zły pomysł, ale został wprowadzony zbyt szybko. To sprawiło, że kluby w tym sezonie głównie chcą się utrzymać, a zawodnicy często żądali astronomicznych pieniędzy - mówi Krystyna Kloc, szefowa żużlowego Betardu Sparty Wrocław, w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl
Żużlowa ekstraliga po tym sezonie zostanie zmniejszona z 10 do 8 zespołów, a po zakończeniu okresu transferowego Betard Sparta wydaje się jednym z najpoważniejszych kandydatów do spadku. Klub z Wrocławia zebrał bowiem bardzo przeciętny skład, który w ostateczności może mu nawet nie dać utrzymania w żużlowej elicie. W wywiadzie dla portalu Sportowefakty.pl szefowa Betardu Krystyna Kloc przyznaje, że zbudowała zespół na miarę możliwości finansowych. Jednocześnie podkreśla, że klub nie zawierał wirtualnych kontraktów, a priorytetem był odpowiedzialny budżet. - Uważam, że mamy młody, ambitny zespół, który na wiele stać. Od 20 lat działamy w ten sam sposób i choć było lepiej czy gorzej, to nigdy nie zdarzyło się, żebyśmy podczas sezonu nie mieli za co jeździć - podkreśla Kloc.

Jednocześnie dość krytycznie podchodzi ona do zmian, które w tym roku zajdą w ligowym regulaminie. Pytana o stawki, jakie padały podczas ostatnich rozmów kontraktowych z żużlowcami, odpowiada: - Była wielka szansa, by w końcu to wszystko znormalniało. Ale, niestety, ile osób, tyle propozycji. Nie mówię, że zmniejszenie ekstraligi z 10 do 8 ekip to zły pomysł. Ale został wprowadzony zbyt szybko. Wszelkie zmiany powinny być dobrze przedyskutowane, rozłożone w czasie. A tak składy kompletowano przede wszystkim w myśl zasady - buduję zespół, by się utrzymać. Nie o to chyba chodzi w zawodowym sporcie. No i zawodnicy to wykorzystali i żądali często astronomicznych pieniędzy.

Szefowa Betardu dodaje: - Mam jednak nadzieję, że jest jeszcze czas na stworzenie nowego, rozwojowego regulaminu. Bo aż strach pomyśleć, co będzie się działo, kiedy zniesiony zostanie KSM. Ten balon kiedyś w końcu pęknie, a wówczas może być za późno na dyskusje.