Gwiazdy Tauron Basket Ligi czekają na koszykarski show we Wrocławiu

Duet Walter Hodge - Quinton Hosley ze Stelmetu Zielona Góra został doceniony przez kibiców i wyjdzie w pierwszej piątce Tauron Basket Ligi podczas polsko-czeskiego Meczu Gwiazd, który odbędzie się w niedzielę we wrocławskiej Hali Stulecia. - Zrobimy świetny show! - zapowiada Hodge.
Walter Hodge to jedna z największych gwiazd Tauron Basket Ligi. W Polsce pojawił się w sezonie 2010/2011 i od tego czasu co roku występuje w Meczu Gwiazd w pierwszej piątce! W obecnym składzie reprezentującym polską ligę nie ma drugiego zawodnika z takim osiągnięciem.

- Cieszę się bardzo, że znalazłem się w pierwszej piątce Meczu Gwiazd. Takie wydarzenia zawsze są ciekawe zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów. Dziękuję kibicom, że zadecydowali, że to akurat my mamy wystąpić - mówi dla oficjalnej strony Stelmetu Walter Hodge.

Portorykańczyk jest liderem zespołu z Zielonej Góry. W obecnych rozgrywkach zdobywa średnio 21 punktów i notuje 5,6 asysty na mecz. W zeszłym sezonie jego zespół zdobył brązowy medal, a w tym liczy na awans do wielkiego finału. Hodge znany jest z efektownej gry i można być pewnym, że podczas spotkania we Wrocławiu nie zawiedzie kibiców.

- Mam nadzieję, że zrobimy świetny show. Skład polskiej drużyny zapowiada się ciekawie i cieszę się, że spotkamy się na parkiecie w jednym zespole z zawodnikami innych polskich ekip. To będzie dla nas fajna zabawa - zapowiada Hodge.

Zawodnikiem, który na parkiecie potrafi być jeszcze bardziej nietuzinkowy, jest Quinton Hosley, którego ojciec Ronald Matthias jest legendą streetballu. Zapewne stąd uwielbienie Hosleya do efektownej gry. Amerykański skrzydłowy byłby zdecydowanym faworytem konkursu wsadów, ale z powodu kontuzji nie będzie mógł wziąć w nim udziału.

- Przed tym niedzielnym meczem czuję się dobrze. Powracam do formy po kontuzji. Czuję, że jestem tu, gdzie chciałbym być, wiem, że czeka mnie jeszcze pewna droga do pełnej sprawności, ale czuję się dobrze - tłumaczy Quinton Hosley.

Tegoroczny występ w Meczu Gwiazd nie jest dla Hosleya debiutem w tego typu imprezie. W sezonie 2007/2008, reprezentując barwy Pinar Karsiyaka, występował w podobnym wydarzeniu w Turcji i zdobył nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) meczu.

- Mecze Gwiazd to zawsze wspaniała zabawa i frajda nie tylko dla kibiców, ale i dla nas, zawodników. Zawsze świetnie czułem się w Meczach Gwiazd w których grałem. Miło jest być wyróżnionym przez ligę i fanów. To wspaniałe uczucie zostać docenionym i zauważonym jako jeden z najlepszych zawodników ligi - mówi Hosley.

Mecz Gwiazd odbędzie się w niedzielę w Hali Stulecia o godz. 14.