Rozegrano narciarskie mistrzostwa Dolnego Śląska amatorów

W stacji narciarskiej Lądek-Zdrój rozegrane zostały 8. zawody z cyklu eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. Były to jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w slalomie gigancie.
Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych na starcie kolejnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów, które rozegrane zostały w Lądku-Zdroju, stawiło się blisko 40 zawodników z całego kraju. Opady świeżego śniegu, a co za tym idzie miękka trasa nie zniechęciły ich do rywalizacji o jak najlepsze czasy w slalomie gigancie. 

Najszybszy na 700-metrowej trasie o różnicy wysokości wynoszącej ponad 120 metrów był tego dnia Wojciech Gajewski z Zakopanego, startujący w kategorii wiekowej 56 lat i więcej. Uzyskał on podczas dwóch przejazdów najlepszy wynik dnia wynoszący 1 minutę 4 sekundy i 42 setne i zdobył tym samym tytuł Mistrza Dolnego Śląska Amatorów w slalomie gigancie.

Zawodnicy zgodnie przyznawali, że poza rywalizacją najważniejsza dla nich była dobra zabawa, a najbardziej cieszył ich fakt, że wszyscy startujący ukończyli swoje przejazdy.

Przed alpejczykami jeszcze tylko dwa eliminacyjne starty. 9 marca zmierzą się na Długiej Polanie w Nowym Targu, natomiast 15 marca wystartują na Stożku w Wiśle. Po zakończeniu tych dwóch imprez, przed najlepszymi amatorami wśród narciarzy alpejskich pozostanie już tylko wielki finał zawodów, który odbędzie się 13 kwietnia na Kasprowym Wierchu.

Wyniki pierwszych trójek w poszczególnych kategoriach:

Kobiety - open:

1. Joanna Liwska. 2. Aleksandra Bulanda. 3. Dorota Jeziorowska

Mężczyźni 56 lat i więcej:

1. Wojciech Gajewski, 2. Roman Rafa, 3. Jarosław Dedecjus

Mężczyźni 46-55 lat:

1. Andrzej Burliga, 2. Rafał Świerczek, 3. Aleksander Karasiński

Mężczyźni 36-45 lat:

1. Jakub Chachulski, 2. Paweł Zaborowski, 3. Arkadiusz Płociński

Mężczyźni 18-35 lat:

1. Marek Skrzypczyński, 2. Jerzy Kochaj, 3. Maciej Lesiczka