Chciał go jeden z najbogatszych klubów Bundesligi, ale trafił do Miedzi Legnica

Miedź Legnica pozyskała kolejny młody talent. Nowym zawodnikiem beniaminka I ligi został Bartosz Szymański. Co ciekawe, zawodnikiem interesował się niedawno niemiecki VfL Wolfsburg.
Szymański ma 19 lat, jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej ŁKS i występuje na środku pomocy. Z Miedzią podpisał trzyletni kontrakt, ale do legnickiego klubu trafi dopiero w lipcu. Co ciekawe, młodym zawodnikiem interesował się niedawno VfL Wolfsburg, który jest jednym z najbogatszych klubów niemieckiej Bundesligi. "Wilki" złożyły Szymańskiemu nawet wstępną ofertę, ale ten ostatecznie zdecydował się na przenosiny do Legnicy.

- Moje przyjście do Miedzi to na pewno mój ogromny sukces. Przychodzę z ŁKS-u. W Legnicy, z tego co zdążyłem zauważyć, warunki są znakomite i tym samym o wiele lepsze niż w Łodzi. Mam nadzieję, że przy starszych zawodnikach będę mógł się wiele nauczyć - mówi młody pomocnik Miedzi.

Po pierwszej części sezonu "Miedzianka" zajmuje piąte miejsce w I lidze i tylko trzy oczka dzielą ją od miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy. Pierwsze spotkanie o punkty drużyna Bogusława Baniaka rozegra 10 marca. Jej rywalem będzie Bogdanka Łęczna.

Więcej o: