We Wrocławiu padał śnieg, więc żużlowcy przygotowywali się w Chorwacji

Sezon żużlowej Enea Ekstraligi rusza już 1 kwietnia, a zawodnicy Betardu Sparty Wrocław przygotowywali się do niego w chorwackiej miejscowości Gorcian. Tam podopieczni menedżera Piotra Barona mogli po raz pierwszy w tym sezonie wyjechać na tor.
Do Polski wrocławianie wrócą prawdopodobnie jutro, a ich zgrupowanie trwa od soboty. Do Chorwacji zawodnicy Betardu pojechali ze względu na fatalne warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju, Z ich powodu trzeba było odwołać zaplanowane wcześniej mecze z Fogią Unią Leszno.

W samej Chorwacji nasi żużlowcy również przedłużyli sobie pobyt, bowiem jeden dzień ich treningów storpedowały opady deszczu. Mimo wszystko udało im się jednak po raz pierwszy w tym sezonie wyjechać na tor i na razie, jak zapewnia menedżer Piotr Baron, wszyscy prezentują się bardzo dobrze.

W Chorwacji ma on do dyspozycji Zbigniewa Sucheckiego, Patryka Malitowskiego, Łukasza Bojarskiego, Patryka Dolnego, Mike'a Trzensioka, Petera Ljunga oraz Nicolaia Klindta.

Przypomnijmy, że sezon Enea Ekstraligi rusza w poniedziałek 1 kwietnia. Wówczas Betard Sparta zmierzy się na wyjeździe z Lechmą Startem Gniezno. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16. Inauguracja sezonu na Stadionie Olimpijskim odbędzie się natomiast w niedzielę 7 kwietnia, kiedy to Spartanie podejmą Stal Gorzów. Mecz ten również rozpocznie się o godzinie 16.