Sport.pl

Na Świdnickim jak na Monte Carlo. Kuchar testuje "Kurczakowóz" [WIDEO]

Wszystko wskazuje, że startujący w piątek 41. Rajd Świdnicki rozegrany zostanie w zimowej scenerii, przypominającej tę ze słynnego Rajdu Monte Carlo. Na odcinkach specjalnych w okolicach w Górach Sowich wciąż zalega śnieg
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Z uwagi na zaskakujące jak na tę porę roku warunki pogodowe część kierowców, w tym m.in. aktualny mistrz kraju - Kajetan Kajetanowicz (subaru impreza), Wojciech Chuchała (subaru impreza) czy Jarosław Kołtun (ford fiesta S2000), już kilka dni temu rozpoczęła testy i prace nad jak najlepszym przygotowaniem swoich samochodów do startu. Będzie to sztuka niełatwa, bowiem na niektórych górskich odcinkach specjalnych wciąż zalegają duże ilości śniegu. Właśnie z tego powodu organizatorzy I rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zezwolili kierowcom na używanie opon zimowych, pod warunkiem że nie będą one okolcowane.

W okolicach Kłodzka nową rajdówkę testował wrocławianin Tomasz Kuchar, który poprzedni rok spędził za kierownicą subaru imprezy, w tym sezonie przesiadł się do peugeota 207 S2000. Startując podobnym samochodem, osiągnął swój największy sukces w karierze, zdobywając w 2009 roku wicemistrzostwo Polski. Popularny "Jożin" z pewnością będzie jednym z kandydatów do zwycięstwa.

41. Rajd Świdnicki rozpocznie się piątkowym prologiem po ulicach miasta. W sobotę i niedzielę rywalizacja przeniesie się na trasy w okolicach Gór Sowich. W sumie 48 załóg będzie miało do pokonania 14 odcinków specjalnych.

Testy Tomasza KucharaTesty Kajetana KajetanowiczaTesty Wojciecha ChuchałyTesty Jarosława KołtunaTesty Tomasza GrycaWrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze >>

Więcej o: