Mistrzyni Libanu i uczestniczka Dakaru na trasie 41. Rajdu Świdnickiego

W rozpoczynającym się dzisiaj 41. Rajdzie Świdnickim na prawym fotelu w aucie prowadzonym przez Aleksa Zawadę zasiądzie francuska pilotka Cathy Derousseaux, która w ubiegłym roku sięgnęła po mistrzostwo Libanu, a także zaliczyła start w Rajdzie Dakar
Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Polsko-francuski duet pojedzie 250-konnym renault clio r3 i będzie rywalizował w klasie R5 z siedmioma innymi załogami, m.in. Janem Chmielewskim, Szymonem Kornickim i Radosławem Typą, którzy pojadą citroenami ds3, oraz Tomaszem Grycem, który pojedzie rzadko spotykanym na rajdowych trasach w Polsce suzuki swiftem s1600.

- Nastawienie przed Świdnickim jest całkiem dobre - mówi Aleks Zawada, dla którego będzie to pierwszy start z Cathy Derousseaux. Francuską pilotkę polecił mu trzykrotny mistrz Polski Xavier Panseri, który początkowo miał zasiąść na prawym fotelu w renault Zawady. - Debiut z Xavierem musimy trochę odłożyć w czasie, bowiem startuje on u boku Bryana Bouffiera w Rajdzie Portugalii. Wszystko zapowiada ciekawą współpracę, z której oboje powinniśmy wynieść dużo nauki. Cathy jest otwarta, sympatyczna i bardzo pomocna, a w dodatku doskonale mówi po angielsku, przez co łatwo się dogadujemy. Być może kobieca aura pomoże mi w samochodzie? - zastanawia się Zawada.

Cathy Derousseaux to pilotka pochodząca z Francji, zadebiutowała w roli "umysłowego", mając 16 lat. Za swój największy sukces uważa mistrzostwo Libanu z ubiegłego roku w klasyfikacji 2WD, czyli samochodów napędzanych na przednią oś oraz start w Rajdzie Dakar 2012, w zespole Race2Recovery. - Jestem bardzo podekscytowana faktem startu w Polsce. Przejeździłam cały świat, jednak tutaj jestem dopiero pierwszy raz. Chcę podziękować Xavierowi za propozycję oraz oczywiście zespołowi za powierzone mi zaufanie. Liczę na udany rajd - mówi Derousseaux.

W 41. Rajdzie Świdnickim wystartuje 48 załóg, które będą miały do pokonania 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 170 km. Na starcie pojawią się czołowi polscy kierowcy Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Michał Bębenek i Grzegorz Grzyb.

Uroczyste otwarcie rajdu odbędzie się w dzisiaj o godz. 17.15 na świdnickim rynku. Po niej zawodnicy dwa razy przejadą trzykilometrowy prolog ulicami miasta. Pierwszy przejazd o godz. 19.03, drugi o 20.06. W sobotę załogi będą miały do pokonania dwie pętle złożone z trzech odcinków Witoszów - Złoty Las, Zagórze - Walim i Świerki - Kamionki. W niedzielę także czekają na nich dwie pętle na słynnych odcinkach Rościszów - Walim, Jodłownik - Srebrna oraz Kamionki Ludwikowice. Zwycięzcę rajdu poznamy w niedzielę ok. godz. 18.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>