Sport.pl

Niesamowita wygrana żużlowców Betardu Sparty! Wrocławianie pokonali mistrza Polski

Po niezwykle dramatycznym meczu Betard Sparta pokonał Unię Tarnów 45:44. Wygraną wrocławianie zapewnili sobie w ostatnim biegu!
Przez większą część meczu - poza pierwszymi biegami - prowadzili goście, którzy utrzymywali niewielką przewagę. Ale nigdy nie była ona większa niż pięć punktów. W Betardzie perfekcyjnie jeździł Tai Woffinden, który w całym meczu zdobył komplet 15 punktów. Wśród gości najskuteczniejszy był Artiom Łaguta.

Przed biegami nominowanymi goście wygrywali 39:38. W 14. biegu Unia wygrała 4:2 i przed ostatnim wyścigiem mistrzowie Polski prowadzili 43:40. Wtedy doskonale pojechał duet wrocławian Woffinden-Jędrzejak, który był skuteczniejszy od pary Madsen-Łaguta. Betard wygrał ostatni wyścig 5:1, a cały mecz 45:44.

To pierwsza wygrana Betardu w tym sezonie. Wcześniej wrocławianie przegrali mecze z Unibaksem Toruń oraz Startem Gniezno.

Więcej o:
Komentarze (4)
Niesamowita wygrana żużlowców Betardu Sparty! Wrocławianie pokonali mistrza Polski
Zaloguj się
 • 11max11

  Oceniono 12 razy 12

  Brawo Chłopaki!!! Oby tak dalej pokażcie że żużel we Wrocławiu jest potrzebny!!!!:)

 • wroclawianin93speedway

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo Sparta. Swietny mecz. Emocje do ostatniego biegu.

 • cancro

  Oceniono 8 razy 6

  Nie taka znowu sensacja, panie red. W tym sporcie "na swoich śmieciach" każdy jest mocny, Natomiast ma pan rację, że przy takiej postawie naszych juniorów wygrana Sparty to sensacja. Do niedawna irytowałem się, gdy ktokolwiek pisał, ze mamy najsłabszych juniorów w kraju. Dzisiaj pokazano mi to z całym okrucieństwem. Dolnego trzeba odesłać do Piły- trzeci rok w e-lidze i zero postępów. Co do Bojarskiego, to chłopak chyba sam się przekonał, że dla niego za wysokie progi. Nie wiem, czym kierował się p. Baron rezygnując z Malitowskiego. Gorzej niż bojarski czy Dolny chyba by nie pojechał.
  Cała reszta drużyny zasługuje na gorące pochwały, zwłaszcza Tai. Mimo wszystko jednak więcej oczekiwałem od Batchelora. Żeby dać się objeżdżać juniorowi gości?! Nie uchodzi!!!
  Podsumowując: bonus dla Tarnowa. Trochę dzikiej satysfakcji daje mi jazda Janow$kiego - oprócz chamstwa na starcie nic nie pokazał. Ale rozwijaj się Maciuś, rozwijaj! Co robisz w Tarnowie, przecież twój mentor Hancock jest w Bydgoszczy. Podobno to dlatego żeby się od niego uczyć, w sposób godny Judasza opuściłeś Wrocław.

 • wroclawianin93speedway

  0

  4 zdjęcie super

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX