Fenomenalny Anglik Woffinden pobił rekord wrocławskiego toru i deklasował rywali

Jednym punktem Betard Sparta niespodziewanie pokonał mistrza Polski Unię Tarnów. Wrocławian do zwycięstwa poprowadził fenomenalny Anglik Tai Woffinden, który zdobył komplet punktów, pobił rekord toru, a do mety przyjeżdżał pół prostej przed resztą stawki
Betard Sparta rozpoczął od zwycięstwa 4:2, Woffinden pokonał Artioma Łagutę, a nowy w barwach Betardu Peter Ljung wygrał z Maciejem Janowskim. Wrocławianie prowadzenie stracili jednak szybko, i to w fatalnym stylu.

W drugim biegu, który od tego roku, po zmianie regulaminu, jest biegiem juniorskim, najpierw Patryk Dolny wjechał w taśmę i został wykluczony. W powtórce przewrócił się debiutujący w Enea Ekstralidze Łukasz Bojarski. Za trzecim podejściem na tor wyjechali więc tylko juniorzy z Tarnowa, a bieg zakończył się wynikiem 0:5. Na domiar złego lekarz zawodów stwierdził, że Bojarski jest niezdolny do dalszej jazdy. Tym samym, chyba po raz pierwszy w historii, wrocławscy juniorzy nie zdobyli w meczu ligowym ani jednego punktu, bo Patryk Dolny do końca przywoził same zera.

W kolejnych biegach obie drużyny wygrywały na zmianę, ale cały czas na prowadzeniu byli tarnowianie, a ich przewaga wahała się od jednego do nawet pięciu punktów. Przed ostatnim biegiem wynosiła trzy punkty i tylko zwycięstwo 5:1 dawało Betardowi Sparcie wygraną w całym meczu.

Blisko pięć tysięcy kibiców oglądało na stojąco zmagania Taia Woffindena i Tomasza Jędrzejaka z Artiomem Łagutą i Leonem Madsenem. Wrocławianie pewnie odskoczyli rywalom na starcie i do końca nie oddali prowadzenia.

Klasą sam dla siebie był Tai Woffinden, zdobywca kompletu punktów, który nawet kiedy przegrywał start, potrafił z ostatniego miejsca przedrzeć się na pierwsze. W siódmym wyścigu Woffinden wystartował atomowo i pobił rekord toru z czasem 59,76 s. Poprzednim rekordzistą był Tomasz Gollob z czasem 60,10 s. Ale trzeba zaznaczyć, że było to w 2010 r., w pierwszym meczu na przebudowanym torze i rekordem automatycznie stawał się po prostu najlepszy czas dnia. Woffinden był tak szybki, że rekord Golloba pobił jeszcze raz, w biegu 13., kiedy przejechał cztery okrążenia w 60,04 s.

Zawody były ciekawe, to zasługa świetnie przygotowanego toru, który sprzyjał ściganiu i mijankom. A te w ostatnich sezonach były na Olimpijskim rzadkością.

Inne mecze: Unia Leszno - Start Gniezno, 49:41, Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz 48:42, Marma Rzeszów - Włókniarz Częstochowa 42:48, Unibax Toruń - Stal Gorzów 53:37.

Liderem tabeli jest Stelmet Falubaz przed Unibaksem Toruń. Betard Sparta zajmuje siódme miejsce.