W sobotę inauguracja sezonu baseballowego we Wrocławiu. Mocne otwarcie KSB

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia baseballowego sezonu we Wrocławiu. W najbliższą sobotę na stadionie Polaru na Zakrzowie zmierzą się dwaj główni kandydaci do awansu do Ekstraligi - KSB Wrocław i MKS Jastrzębie-Zdrój.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

- Sezon 2013 to może być rok przełomowy dla nas, dużo dzieję się w kwestii boiska do baseballu, szybko wyciągnęliśmy także wnioski po ubiegłym sezonie i zmieniliśmy system przygotowawczy. W zespole panuje wyjątkowa atmosfera, co jest naszą mocną stroną, nie możemy się doczekać inauguracji - mówi miotacz KSB Wrocław Marcin Musiałek.

Ostatnie dwa sezony zawodnicy KSB rozegrali na stadionie Oławka, baseball to jednak dyscyplina, która potrzebuje więcej miejsca niż boisko do piłki nożnej. Wrocławianie wciąż poszukują możliwości stworzenia profesjonalnego obiektu, jednak na najbliższe sezony zadomowią się na Zakrzowie, gdzie dzięki wsparciu sponsorów udało się rozbudować boisko, które spełnia wymagania regulaminu Polskiego Związku Baseballu i Softballu. W ostatni piątek zarząd wrocławskiego złożył wniosek o budowę boiska do baseballu przy ul. Sukielickiej na Nowym Dworze, w ramach Budżetu Inicjatyw Obywatelskich.

Otwarcie sezonu KSB Wrocław odbędzie się w najbliższą sobotę na bocznej płycie stadionu Polaru na Zakrzowie, przy ul. Niepodległości 6. W sobotę w ramach pierwszej kolejki KSB rozegra tam dwa siedmiozmianowe mecze z MKS-em Jastrzębie-Zdrój. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 11, drugie ok. godz. 14. Wstęp jest bezpłatny.

W zespole z Jastrzębia wystąpi aż czterech zawodników, którzy w przeszłości bronili barw KSB. Zwłaszcza Kamil Handzelewicz i Olaf Chorobik mieli duży wpływ na sukcesy wrocławskiego zespołu w 2006 roku, który wygrał wówczas rozgrywki II-ligowe. Dla Wrocławia gra natomiast Jakub Garbacz, wychowanek MKS-u, jeden z najlepszych zawodników w Polsce. Warto także zwrócić uwagę na debiut pierwszego Czecha w KSB - Radka Misovycha.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>