Jest już logo siatkarskich mistrzostw świata 2014 we Wrocławiu. Ładne?

Nie Hala Stulecia, nie most Grunwaldzki jak na Euro 2012, a wrocławski Ratusz znalazł się w logotypie siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn, które odbędą się we Wrocławiu we wrześniu 2014 roku.
Siatkarskie mistrzostwa świata to największa tej rangi impreza w Polsce od blisko 40 lat. Wrocław najlepszych zawodników globu będzie gościł wraz z Katowicami, Łodzią, Gdańskiem, Bydgoszczą i Krakowem. W naszym mieście mecze mają się odbywać w Hali Stulecia, a w pierwszej fazie turnieju swoje spotkania będzie tu najprawdopodobniej rozgrywać reprezentacja Polski. W MŚ wezmą udział 24 zespoły, a potrwają one od 3 do 21 września 2014.

W czwartek w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyło się oficjalne zaprezentowanie logotypu mistrzostw oraz logotypu poszczególnych miast gospodarzy. W tym wrocławskim znalazł się Ratusz.

- Wrocław jest jednym z niewielu miast, gdzie centrum to nie tylko obszar administracyjny lub historyczny, ale jest prawdziwym, bijącym całą dobę sercem miasta. Wrocławski Rynek jest ośrodkiem życia towarzyskiego i kulturalnego, miejscem spotkań i spacerów oraz miejscem najliczniej odwiedzanym przez turystów. W samym środku, w samym sercu i centrum Rynku znajduje się Ratusz ujęty w logo - jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Wrocławia, symbol miasta i symboliczny ośrodek władzy, w którym odbywają się najważniejsze uroczystości miejskie i gdzie mieści się Galeria Sławnych Wrocławian. Dlatego właśnie Ratusz - symbol stolicy Dolnego Śląska, miejsce bliskie mieszkańcom i zapadające w pamięć gości będzie znakiem Wrocławia - mówi o tym wyborze prezydent Rafał Dutkiewicz na oficjalnej stronie internetowej miasta.

Z kolei obecny na warszawskiej uroczystości sekretarz miasta Włodzimierz Patalas powiedział: - Chciałbym wyrazić radość i dumę z organizacji mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce, w tym we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z gospodarzy turnieju i zapewniam, że ze swojego zadania wywiąże się bardzo dobrze. Organizacja jednej z największych imprez sportowych świata - Euro 2012 udowodniła, że jesteśmy znakomicie przygotowani do realizacji najbardziej prestiżowych imprez, właśnie takich jak ta. Jestem pewien, że dzisiejsza uroczystość jest zapowiedzią najlepszego siatkarskiego święta, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.