Sport.pl

Trener Miedzi Bogusław Baniak: Przegraliśmy bardzo ważny mecz

Miedź Legnica znów rozczarowała. Drużyna Bogusława Baniaka przegrała 2:0 z Olimpią Grudziądz
Przegrana oddala Miedź od awansu od ekstraklasy. Po meczu trenerzy ocenili grę.

Bogusław Baniak (trener Miedzi):

- To był gatunkowo ważny mecz, bo zwycięzca ma szansę włączyć się do walki o czołowe lokaty. To był taki mecz na wyczekanie, kto pierwszy zdobędzie bramkę, niestety, była to Olimpia. Później całe siły rzuciliśmy do ataku, podjęliśmy duże ryzyko w obronie i nadzialiśmy się na kontrę, po której gospodarze prowadzili już 2:0.

Bardzo chcieliśmy strzelić bramkę, dążyliśmy do tego, kilka razy było naprawdę blisko, ale się nie udało. Gratuluję trenerowi i zespołowi z Grudziądza wygranej. Wygrała drużyna bardzo zdeterminowana. Gramy dalej i będziemy ogrywać naszą zdolną młodzież z Akademii Miedzi.

Tomasz Asensky (trener Olimpii):

- Z Tychami byliśmy lepsi, a przegraliśmy 1:3. Dziś chcieliśmy się zrehabilitować za tamtą porażkę i odbudować twierdzę w Grudziądzu. Uważam, że Miedź ma kilka perełek w składzie, ale można ją rozszyfrować i odpowiednią taktyką zneutralizować ten zespół, co nam się dzisiaj udało. Po pierwszym golu podeszliśmy do rywali wysoko, agresywnie i to dało nam drugiego gola po kontrze. Cieszy mnie wejście urodzonego w 1995 roku Fafińskiego, dla którego był to debiut w I lidze. Gratuluję moim zawodnikom wygranej. Teraz gramy jak saper - jak się pomylimy, to trzeba będzie weryfikować cele. Póki co mierzymy w czołówkę.

Więcej o: