Tai Woffinden zdradza sekret wysokiej formy: Przestałem szaleć

- W tym roku przestałem szaleć i w całości skoncentrowałem się na żużlu - mówi zawodnik Betardu Sparty Wrocław Tai Woffinden
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Początek sezonu jest niezwykle udany dla 23-letniego Anglika. Popularny "Tajski" jest najlepiej punktującym zawodnikiem Betardu Sparty i czołowym Enei Ekstraligi. W czterech dotychczasowych spotkaniach zdobył łącznie 56 punktów i może pochwalić się średnią na bieg - 2,546 [trzecia w lidze - przyp. red.]. Woffinden świetnie spisuje się także w cyklu Grand Prix. Po trzech rundach w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce, które dzieli wspólnie z Jarosławem Hampelem.

Skąd tak nagły skok formy u Woffindena? - W tym roku przestałem szaleć - tłumaczy w obszernej rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu Anglik. - Jestem inną osobą niż jeszcze parę lat temu - nie chodzę już na dyskoteki, porzuciłem motocross, BMX i skutery wodne, żeby nie narazić się na kontuzje. Skoncentrowałem się totalnie na żużlu, żeby osiągnąć swoje cele i nie wyrzucać sobie potem, że czegoś nie zrobiłem przez swoją głupotę czy lenistwo - dodaje.

Woffinden przyznaje także, że w tym roku ma bardzo dobrze przygotowany sprzęt. - Mam szybkie motocykle, współpracuję ze świetnym tunerem, a moich mechaników nie zamieniłbym na żadnych innych. Dobrze się rozumiemy, bo jesteśmy po prostu przyjaciółmi w życiu prywatnym. W takich warunkach, kiedy wszystko dookoła pracuje na twój sukces, byłoby mi zwyczajnie wstyd nie pracować każdego dnia. Chcę móc pod koniec sezonu powiedzieć do siebie "dałeś z siebie wszystko, Tai, naprawdę nie mogłeś zrobić niczego lepiej" - przyznaje.

Dziś Woffinden będzie mógł poprawić swoją pozycję w Grand Prix. Żużlowiec Betardu pojedzie dzisiaj w GP Szwecji, które odbędzie się w Göteborgu. Początek o godz. 19.

Cały wywiad z Woffindenem tutaj.