Betard kontra Stelmet Falubaz - wielki żużel na Olimpijskim: Kto lepszy - Woffinden czy Hampel?

Kto będzie lepszy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu - najskuteczniejszy w Enea Ekstralidze Jarosław Hampel czy mający fenomenalny początek sezonu Tai Woffinden? Obaj żużlowcy staną naprzeciwko siebie dziś o godz. 17 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Obaj zawodnicy mają świetne otwarcie sezonu. As Stelmetu Falubazu Zielona Góra Jarosław Hampel jest najskuteczniejszym żużlowcem spośród wszystkich startujących w Enea Ekstralidze. Niewiele gorszy - trzeci w rankingu pod względem średniej biegopunktowej - jest zagraniczny lider Batardu Sparty Wrocław Tai Woffinden. Brytyjczyk w jedynym meczu wrocławian na własnym torze - w starciu z mistrzem Polski - był nieomylny.

- Tai wypalił i na razie jest w innej bajce. My zaś musimy do niego dołączyć, wtedy będzie dobrze - mówił "Sportowym Faktom" Zbigniew Suchecki, zawodnik z Wrocławia, niegdyś reprezentant zielonogórskiego klubu.

Sparta wygrała z Unią Tarnów jednym punktem. Wynik ten uznano za dużą niespodziankę, bo tarnowianie uważani byli za zdecydowanego faworyta. A zespół z Wrocławia ma w tym roku zupełnie inny cel niż Unia - jedynie obronę miejsca w Enea Ekstralidze. Kluczem do osiągnięcia założonego planu mają być zwycięstwa wrocławian na własnym terenie.

- Chodzi nam głównie o to, żeby Sparta była drużyną własnego toru - otwarcie przyznał Piotr Baron, trener wrocławskiej drużyny. Skoro tak, to jego zawodnicy z pewnością ostro postawią się w niedzielę zielonogórskim żużlowcom. Mecz rozpocznie się o godz. 17.

W składzie Stelmetu Falubazu nie zabraknie Andreasa Jonssona, który z powodu urazu nie dokończył ostatniego meczu z Unibaksem Toruń.

Wejściówki na mecz można nabywać w kasach umiejscowionych naprzeciwko sektora 24 już od godz. 15.

Sprzedaż wejściówek na konkretne sektory przypisana będzie do odpowiednich kas. W kasach nr 1, 2, 3, 4, 5 będzie można nabyć bilety na sektory 2, 3, 4, 5, 6, 7 oraz 8. W kasach nr 6, 7, 8, 9 oraz 10 prowadzona będzie sprzedaż biletów na sektory 16, 17, 18, 22 i 23. W kasach nr 11 oraz 12 kibice będą mogli zakupić bilety na sektory 19 i 21 (trybuna główna).W kasie nr 13 udzielane będą informacje na temat niedzielnego spotkania.

Betard - Stelmet Falubaz, 5 maja, Stadion Olimpijski, godz. 17.

Betard Sparta: 9. Tai Woffinden, 10. Zbigniew Suchecki, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Peter Ljung, 13. Troy Batchelor, 14. Patryk Dolny, 15. Patryk Malitowski.

Stelmet Falubaz: 1. Andreas Jonsson, 2. Jonas Davidsson, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Krzysztof Jabłoński, 5. Jarosław Hampel, 6. Patryk Dudek, 7. Kamil Adamczewski.