Bogusław Baniak po remisie Miedzi z Okocimskim: Stoczyliśmy heroiczny bój

W meczu 27. kolejki rozgrywek I ligi Miedź Legnica zremisowała w Brzesku z Okocimskim 2:2.
W 36. min wynik otworzyli gospodarze. Po stracie piłki przez Miedź w środku pola Kowalski zagrał w uliczkę do Flisa, ten wyszedł sam na sam z Ptakiem i umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Okocimskiego, na akcję lewym skrzydłem zdecydował się Madejski, zagrał w pole karne do Lenkiewicza, a młodzieżowiec Miedzi z 15 metrów uderzył tuż przy długim słupku i doprowadził do remisu.

Po przerwie na nasiąkniętej wodą murawie mnożyły się błędy, niecelne podania, a zawodnicy obu drużyn co chwilę się wywracali. W 74. min gospodarze objęli prowadzenie - po kontrze Ogar zagrał do Darmochwała, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź Miedzi była natychmiastowa - Nowacki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Wołczek strzałem głową doprowadził do remisu.

- Stoczyliśmy dziś heroiczny bój, dawno nie widziałem na boisku takiej determinacji. Wyglądało to momentami tak, jakby oba zespoły zapomniały o taktyce, a chciały rozstrzygnąć losy tego meczu walką wręcz. Chcieliśmy wygrać, ale skończyło się zdobyciem punktu na tym trudnym terenie. Gramy dalej - podsumował Bogusław Baniak, trener Miedzi.

OKOCIMSKI - MIEDŹ 2:2 (1:1)

Bramki: Flis (36), Darmochwał (74) oraz Lenkiewicz (44), Wołczek (76)

OKOCIMSKI: Mieczkowski - Wawryka, Byrtek, Kucharski (67 Cegliński), Wieczorek, Darmochwał, Wojcieszyński (67 Chyła), Koman, Kowalski (86 Litwiniuk), Flis, Ogar.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak, Kasperkiewicz (61 Retlewski), Łuszkiewicz, Nowacki, Lenkiewicz (69 Zasada), Madejski, Grzegorzewski (78 Zakrzewski).

Więcej o: