Damian Janikowski zawodnikiem Giants Wrocław! Medalista z Londynu zadebiutuje już w sobotę

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu w zapasach - Damian Janikowski został graczem klubu futbolu amerykańskiego Giants Wrocław. Zapaśnik Śląska został zgłoszony już do rozgrywek Topligi i zadebiutuje w niej już w sobotę.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

- Od dawna interesowałem się sportami walki, futbolem amerykańskim oraz rugby. W zeszłym roku byłem na finale Topligi i bardzo chciałbym razem z Gigantami zagrać w tym roku w lipcowym finale, który ponownie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie - mówi Damian Janikowski. - Lubię sporty kontaktowe i bardzo chcę się sprawdzić w futbolu amerykańskim. Oczywiście nie zamierzam rezygnować z zapasów, bo jest to dla mnie priorytet, ale w miarę możliwości będę brał udział w treningach oraz meczach Gigantów. Cieszę się również z ostatniego zwycięstwa nad drużyną Devils w meczu derbowym i bardzo chciałbym, aby passa zwycięstw utrzymała się aż do 14 lipca - dodaje olimpijczyk.

Janikowski ma za sobą pierwsze treningi z "Gigantami". Początkowo na boisku będzie występował jako kopacz. - Bardzo się cieszymy, ale radość to nie jest odpowiednie słowo. Jesteśmy zaszczyceni tym, że aktualny medalista olimpijski będzie z nami trenował i w miarę możliwości grał w meczach - mówi Jakub Głogowski, prezes Giants Wrocław. - Będziemy go trenować na kickera [kopacza - przyp. red.]. Liczymy, że zbieżność nazwisk z graczem NFL Sebastianem Janikowskim - jedynym Polakiem grającym w zawodowej lidze w USA - pomoże w całym przedsięwzięciu, ale nie wykluczamy, że jeśli Damian się sprawdzi, to zagra także na innej pozycji - dodaje Głogowski.

Janikowski nie ukrywa, że póki co nie zamierza zmieniać dyscypliny, bo priorytetem dla niego nadal są zapasy. - Obecnie skupiam się przede wszystkim na zapasach, a zbliżające się zawody powodują, że ciężko trenuję dwa razy dziennie. Treningi futbolu są miłym dodatkiem i na pewno nie przeszkodzą mi w przygotowaniach w moim klubie oraz w startach, a przede wszystkim w odniesieniu sukcesu na igrzyskach olimpijskich - zapewnia zapaśnik Śląska Wrocław.

- Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że Damian już na pierwszym treningu tak wiele się nauczył. Rozumiemy jednak, że priorytetem są dla niego zapasy i nie mamy z tym żadnego problemu. W przerwie między startami i treningami zawsze znajdzie miejsce w składzie Giants, a nasi zawodnicy na pewno się wiele od niego nauczą - chwali nowego zawodnika Mott Gaymon, trener główny Giants.

Debiut Janikowskiego nastąpi już w sobotę. O godz. 13 na Stadionie Olimpijskim Giants Wrocław podejmą Warsaw Eagles. Po meczu olimpijczyk skupi się wyłącznie na zapasach, bo już 19 maja rozpoczyna kolejne zgrupowanie.

To nie pierwszy przypadek, w którym sportowiec reprezentujący inną dyscyplinę decyduje się na występy w lidze futbolu amerykańskiego. W 2006 roku zawodnikiem The Crew, czyli obecnych Giants, był legendarny koszykarz Śląska Wrocław i reprezentacji Polski - Maciej Zieliński. Z klubem tym zdobył w 2007 roku mistrzostwo Polski.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>