Brązowy medalista IO w Londynie Damian Janikowski został raperem [WIDEO]

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach Damian Janikowski wystąpi w jednym z singli promujących drugą część składanki "Drużyna Mistrzów". Zapaśnik nie tylko wystąpi w teledysku, ale również zarapuje krótką zwrotkę.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Płyta to element projektu mającego na celu promocję sportu i muzyki wśród młodzieży. Fundacja Drużyna Mistrzów, której współzałożycielem jest raper Bosski Roman, zrzesza artystów i sportowców, którzy wspólnie pokazują młodzieży, w jaki sposób można aktywnie spędzać czas, stroniąc od papierosów, alkoholu czy narkotyków.

- Projekt Drużyna Mistrzów to połączenie muzyki i sportu. Poprzez nasze płyty chcemy zachęcać dzieciaki, aby aktywnie spędzały czas. Zależało nam na tym, aby na składance obok raperów pojawił się jakiś sportowiec. Cieszę się, że Damian zgodził się wystąpić - mówi Roman "Bosski", raper oraz jeden z założycieli Fundacji Drużyna Mistrzów.

Muzycy spotkali się z Janikowskim w Krakowie, w szkole walki Tomasza Drwala i w Zion Studio, gdzie nakręcono fragmenty teledysku z jego udziałem. Zapaśnik zademonstrował elementy rozgrzewki i kilka efektownych rzutów. Następnie przyszedł czas na nagranie napisanej przez niego zwrotki.

- To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Najpierw musiałem napisać tekst, a potem nagrać i zobaczyć, jak to wyjdzie - mówi Damian Janikowski. - Jestem zadowolony z efektu końcowego - dodaje zapaśnik Śląska Wrocław.

Pierwsze spotkanie z członkami Drużyny Mistrzów odbyło się w Londynie kilka dni po tym, jak Janikowski zdobył brązowy medal olimpijski. Muzycy usłyszeli, że ich utwory motywowały go, gdy rywalizował z najlepszymi zawodnikami świata. Janikowski słuchał rapu, koncentrując się między walkami.

- Chłopaków z Drużyny Mistrzów poznałem w Londynie, po igrzyskach olimpijskich. Poszedłem na ich koncert i już wtedy zrodził się pomysł, abym pojawił się na kolejnym albumie - mówi Janikowski.

W utworze oprócz Janikowskiego i Bosskiego Romana wystąpią także Dudek RPK oraz MłodyBosski. Podkład muzyczny przygotował polski producent PAFF Bangerski.

Premierę utworu z udziałem Damiana Janikowskiego zaplanowano na 15 czerwca.

Damian Janikowski na planie teledysku [WIDEO]