Roland Garros: Przysiężny o krok od Wielkiego Szlema - wygrał po dramatycznym meczu

Wrocławski tenisista Michał Przysiężny po dramatycznym meczu pokonał Martina Fischera i awansował do decydującej fazy kwalifikacji do turnieju głównego French Open rozgrywanych na kortach Rolanda Garrosa. W ostatniej rundzie Polak zagra z Amerykaninem Rhynem Williamsem.
Wrocławianin Michał Przysiężny pokonał po trzech setach Martina Fischera 4:6, 7:6 (8-6), 6:2. Polak w tie-breaku drugiego seta obronił dwie piłki meczowe. Mecz trwał 2 godziny i 36 minut. Po zwycięstwie nad Austriakiem głogowianin zakwalifikował się do ostatniej fazy kwalifikacji do wielkoszlemowego Roland Garros. W decydującej rundzie głogowianin zmierzy się z Amerykaninem Rhynem Williamsem, który zajmuje 121. miejsce w rankingu ATP World Tour. Nasz tenisita jest sklasyfikowany na 133. pozycji.

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Przysiężny wygrał z Hiszpanem Arnau Bruguesem-Davim. W dotychczasowej karierze Polak tylko raz zakwalifikował się do turnieju głównego French Open, przegrywając w 2010 roku w pierwszej rundzie z Rosjaninem Michaiłem Jużnym.

W turnieju singlistów na tegorocznym Roland Garros bez konieczności kwalifikacji zagra czworo polskich zawodników: Agnieszka i Urszula Radwańskie, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Rywali nasi tenisiści poznają po piątkowym losowaniu.