Woffinden kontra Sajfutdinow: Starcie żużlowych gwiazd w meczu Betardu z Włókniarzem

Żużlowcy Betardu Wrocław zmierzą się z Włókniarzem Częstochowa. Fascynująco zapowiada się pojedynek dwóch światowych gwiazd: Woffindena z Betardu oraz Sajfutdinowa z Włókniarza.
Anglik Tai Woffinden jest rewelacją tego sezonu. Żużlowiec doskonale spisuje się zarówno w lidze jak i cyklu Grand Prix. To dzięki niemu skazywani przed sezonem na degradację wrocławianie spisują się bardzo przyzwoicie. A w ostatniej kolejce spotkań Betard sprawił wielką sensację i wygrał na torze wicelidera Unii Leszno 47:43. Świetnie w tym sezonie jeździ także Rosjanin Emil Sajfutdinow. Rosjanin wygrał turnieje w Bydgoszczy i Goeteborgu, a Woffinden triumfował w Pradze. Woffinden i Sajfutdinow przewodzą w klasyfikacji GP. Rosjanin ma 55 pkt, a Anglik 54 pkt.

Ligowy mecz Betardu z Włókniarzem rozpocznie się w niedzielę o godz. 16. na Stadionie Olimpijskim. Bilety od 10 do 50 zł.

Awizowane składy:

Włókniarz: 1. Grigorij Łaguta, 2. Rafał Szombierski, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Rune Holta, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Artur Czaja.

Betard Sparta: 9. Tai Woffinden, 10. Zbigniew Suchecki, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Peter Ljung, 13. Troy Batchelor, 14. Łukasz Bojarski