Zawody kolarskie DCR MTB Race: Pościgaj się we Wrocławiu

Zawody DCR MTB Race w kolarstwie górskim zostaną rozegrane w niedzielę przy wrocławskim Wzgórzu Kilimandżaro. Wystartować mogą zawodowcy, amatorzy i dzieci.
DCR MTB Race to pierwsza edycja zawodów w kolarstwie górskim. Jednak organizatorzy wierzą, że impreza stanie się cykliczna, na stałe wpisując się w kalendarz wrocławskich wydarzeń kolarskich. Trasa wyścigu dla dorosłych to cztery pętle, w sumie 28 kilometrów.

- Wytyczyliśmy trasę przy Wzgórzu Kilimandżaro koło kąpieliska Morskie Oko, później kolarze pojadą przez lasek do Stadionu Olimpijskiego, a dalej wałami wzdłuż Odry - opowiada Mikołaj Jurkowlaniec, jeden ze współorganizatorów. - Trasa wymaga dobrej kondycji, ale jest bezpieczna, o średnim stopniu trudności. Wystartować mogą wszyscy: amatorzy, profesjonaliści, młodzież oraz dzieci. Warunek startu jest jeden: należy mieć sprawny rower górski oraz kask - podkreśla.

Bieg główny zaplanowano na niedzielę na godz. 11. Zapisywać się można już od soboty w godzinach od 17.30 do 19 w biurze zawodów przy ulicy Chopina we Wrocławiu. W niedzielę zapisy będą prowadzone od 8.30 do 10.30. Wpisowe wynosi 20 zł.

Później zaplanowano wyścigi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych - mogą wystartować nawet dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze. Wyścigi dla dzieci na dystansie od 400 metrów do 2,7 km odbywają się na płaskim terenie, są bezpłatne. Start tej części imprezy zaplanowano na godz. 13.15.

Nagrody ufundowało Dolnośląskie Centrum Rowerowe. Więcej o zawodach na www. mtb-race.pl.