Gwiazda Betardu Sparty Wrocław już po operacji

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław Tai Woffinden przeszedł w poniedziałek operację złamanego obojczyka. Popularny ?Tajski? doznał kontuzji podczas sobotniego Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Lider Betardu w 14. biegu Grand Prix Wielkiej Brytanii miał bardzo poważnie wyglądający upadek. Zawodnik z impetem uderzył w dmuchaną bandę i został uderzony motorem, w wyniku czego złamał obojczyk.

W poniedziałek Woffinden przeszedł zabieg nastawienia kości obojczykowej. Na razie nie wiadomo, jak długa przerwa w występach może go czekać, ale Anglik liczy na bardzo szybki powrót na tor, bowiem chciałby wziąć udział w Grand Prix Polski, które 15 czerwca odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim.

Woffinden w tym sezonie jest najlepszym zawodnikiem nie tylko Betardu, ale całej Enei Ekstraligi, w której notuje średnio 2,58 punktów na bieg. Równie dobrze wiedzie mu się w cyklu Grand Prix, w którym zajmuje drugie miejsce, ze stratą ośmiu punktów do lidera Emila Sajfutdinowa.

Osłabieni brakiem Woffindena "Spartanie" przegrali w niedzielę w Częstochowie z Dospelem Włókniarz 36:54. Zastępujący go Nicolai Klindt zdobył w tym meczu 11 punktów.

Wrocław.Sport.pl ćwiera na Twitterze. Obserwuj nas >>