Menedżer Betardu Piotr Baron: Przegraliśmy, bo Gorzów zafundował nam komisarza

- Przegraliśmy, bo nie mogliśmy w pełni skorzystać z naszego toru - powiedział po meczu ze Stalą Gorzów menedżer Betardu Sparty Wrocław Piotr Baron.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W zaległym meczu drugiej kolejki Enei Ekstraligi Betard Sparta Wrocław przegrał u siebie ze Stalą Gorzów 42:48. Wrocławianie znów musieli radzić sobie bez swojego lidera - Taia Woffindena, który przeszedł w ubiegłym tygodniu operację złamanego obojczyka. Zastępujący go Duńczyk Nicolai Klindt kompletnie zawiódł, zdobywając tylko jeden punkt.

- Przegraliśmy, bo nie mogliśmy w pełni skorzystać z naszego toru - tłumaczy menedżer Betardu, Piotr Baron. - Nicolai Klindt nie mógł na nim potrenować przed meczem, bo Gorzów zafundował nam komisarza. Gdybyśmy pojechali trening w sobotę, to musielibyśmy przygotować tor, a niestety nie wolno naruszyć jego struktury, więc Nicolai przyjechał na mecz praktycznie z marszu. Było także zagrożenie pogodowe tego spotkania, a jak wszyscy widzieli, pogoda była idealna przez cały czas, ale nie ma co do tego wracać - dodał.

We wrocławskim zespole z bardzo dobrej strony pokazał się natomiast Zbigniew Suchecki, który zdobył 13 punktów. Popularny "Zibi" miał świetnie przygotowany motocykl, choć nie ustrzegł się przygód na torze. - Miałem trochę problemów, bo w jednym z biegów urwało mi siodełko od motocykla, pojechałem na stojąco, ale koniec końców swój indywidualny wynik oceniam jako dobry - przyznał Suchecki.

- Mam nadzieję, że uda mi się taką formę utrzymać na dłużej. Dzisiaj czułem się bardzo dobrze, a jazda sprawiała mi wielką przyjemność. Nie koncentrowałem się specjalnie na tym, że jechałem przeciwko drużynie, której jestem wychowankiem. To był mecz jak każdy inny - dodał.

Po dziesięciu meczach w tym sezonie Betard z ośmioma punktami na koncie zajmuje szóste miejsce. Stal ma trzy oczka więcej i jest druga. Liderem Enei Ekstraligi jest Unibax Toruń.

W następnej kolejce wrocławianie zmierzą się z Unią Leszno. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twittrze. Obserwuj nas >>