Lider Betardu Tai Woffinden wraca do ścigania. Potwierdził swój udział w Grand Prix

Lider Betardu Wrocław Tai Woffinden złamał obojczyk, ale już niedługo ma wrócić do ścigania się na torach żużlowych. Zawodnik potwierdził swój udział w sobotnim Grand Prix Polski w Gorzowie.
Woffinden bolesnej kontuzji doznał w trakcie ostatniego Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Musiał po niej przejść operację, złamany obojczyk zespolono mu za pomocą stalowej płytki i śrub. Co ciekawe, żużlowiec na tor ma wrócić już w sobotę, kiedy w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się Grand Prix Polski. Zawodnik potwierdził bowiem swój udział w zmaganiach, podobnie jak kontuzjowany wcześniej Nicki Pedersen.

Zarówno Woffinden, jak i Pedersen są w tym roku kandydatami do mistrzostwa świata. Po pięciu zawodach liderem cyklu Grand Prix jest Rosjanin Emil Sajtfutdinow, drugie miejsce zajmuje właśnie Brytyjczyk jeżdżący w barwach Betardu Sparty, a trzecie Duńczyk ze Stali Gorzów.

Powrót popularnego "Tajskiego" to świetna wiadomość dla fanów z Wrocławia. 23-letni żużlowiec był bowiem w tym sezonie liderem zespołu, który prowadzi go do niespodziewanie dobrych wyników. Bez Woffindena Betard przegrał jednak dwa ostatnie spotkania w ekstralidze.