Maciej Bodnar kolarskim mistrzem Polski w wyścigu na czas

Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) powtórzył sukces z minionego roku i ponownie został mistrzem Polski.
Na trasie w Sobótce pokonał Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma - Quick Step) oraz Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice). 40 km, w ponad 30-stopniowym upale - tak wyglądała walka o prymat najlepszego czasowca Polski 2013 roku. Kolarze mieli do pokonania dwukrotnie 20-kilometrową pętlę, która miała swój początek i koniec przy hotelu Sobotel w Sobótce.

Na półmetku rywalizacji o 15 sekund Bodnar wyprzedzał Kwiatkowskiego. Na trzecim miejscu znajdował się Mateusz Taciak. Jak później się okazało, kolejność na mecie się już nie zmieniła. Młodszy z braci Bodnarów pojechał w czasie 49:30 i pokonał młodszego rywala o 5 sekund.

Maciej Bodnar: - Nie spodziewałem się tego zwycięstwa. W tym roku nie szły mi czasówki, po Delfinacie obniżyliśmy siodełko o 3 cm i wreszcie wczułem się w mój rower. Cieszę się, że wreszcie mogłem się zmęczyć w czasówce, bo ostatnio ciężko z tym było. Moja forma jest budowana pod kątem Tour de France i to wszystko dziś zaowocowało. Trochę mi przykro, że nie wygrał Michał, bo jego progres w ostatnim czasie jest ogromny. Jeśli chodzi o Tour de France to cel jest prosty - jedziemy po to by Sagan wygrał zieloną koszulkę. Będę pracował tak, aby się to udało Peterowi.