Kolarski Bike Maraton we Wrocławiu: Zacięta rywalizacja na trasie wyścigu

Czwartą edycję tegorocznego Bike Maratonu, rozegraną we Wrocławiu wygrał Bogdan Czarnota.
Zawodnicy ścigali się na trzech dystansach: GIGA - 78 km, MEGA - 57 km oraz MINI (MEDANO) - 23 km. Rywalizacja była niezwykle pasjonująca na każdym z dystansów. Na tym najbardziej prestiżowym triumfował Bogdan Czarnota, który minimalnie wyprzedził Bartosza Janowskiego. Obydwu zawodnikom zaliczono ten sam czas - 2,36,26 s.

Z kolei na trasie dystansu Mega wygrał Mateusz Zoń, który na mecie był lepszy od Mariusza Kozaka. Na dystansie Mini na metę prawie równocześnie wjechała trójka kolarzy. Ostatecznie wygrał Dariusz Drelak, przed Grzegorzem Walczakiem i Piotrem Szpakowskim. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystartował Rafał Jurkowlaniec - marszałek Dolnego Śląska.

Trasa wyścigu poprowadzona była przez Osiedle Malownicze w Leśnicy. Trasa przypominała tę sprzed roku - to najbardziej przystępna i łagodna trasa w całym cyklu Bike Maraton. W tym roku dystans Mini-Medano został uproszczony. Organizatorzy pozbawili go bardziej niebezpiecznych zjazdów.

Impreza odbywa się pod patronatem "Polski Na Rowery" i bierze w niej udział drużyna wystawiona przez "Gazetę Wyborczą" oraz nasz portal sport.pl. Startują w niej czytelnicy "Gazety", którzy odpowiedzieli na nasz apel przed rokiem i od zeszłego sezonu ścigają się w naszych barwach.

Podczas zawodów we Wrocławiu kapitan naszej drużyny Dariusz Krawczyk w wyścigu Giga w swojej kategorii wiekowej M6 został sklasyfikowany na wysokim, trzecim miejscu. Drużynę "Gazety", która startuje w cyklu maratonów kolarskich, wspierają: sklep rowerowy Ducato przy ulicy Hallera we Wrocławiu, firma XC Life oraz organizatorzy Bike Maratonu.