Napastnik z przeszłością we francuskim AJ Auxerre został piłkarzem Miedzi Legnica

Mateusz Szczepaniak, 22-letni rosły napastnik, został pierwszym pozyskanym piłkarzem Miedzi przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014.
Jak informuje oficjalna strona internetowa Miedzi, Szczepaniak przeszedł do legnickiego zespołu z KS Polkowice na zasadzie transferu definitywnego. Wcześniej Szczepaniak był zawodnikiem francuskiego AJ Auxerre oraz Zagłębia Lubin, którego jest wychowankiem.

Młody zawodnik, który miał okazję być nawet w składzie meczowym słynnego francuskiego klubu, został z AJ Auxerre wypożyczony do Zagłębia. We Francji spędził trzy lata (występował wraz z Ireneuszem Jeleniem i Dariuszem Dudką). W barwach Zagłębia wystąpił w jednym meczu ekstraklasy. Poza tym reprezentował "Miedziowych" w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Kolejnym etapem jego piłkarskiej kariery był Klub Piłkarski Polkowice.

- Dołączenie do zespołu Miedzi to dla mnie duża sprawa. Wiem, że będę się mógł uczyć od tak doświadczonych zawodników jak Zbigniew Zakrzewski czy Jakub Grzegorzewski - powiedział tuż po podpisaniu trzyletniego kontraktu młody napastnik.

Warto wspomnieć, że Szczepaniak miał już okazję poznać Rafała Ulatowskiego, nowego trenera Miedzi Legnica. W czasie, kiedy grał w drużynie Młodej Ekstraklasy lubińskiego klubu, Ulatowski prowadził pierwszy zespół ekstraklasowego Zagłębia.