Gwiazdy światowego kolarstwa górskiego w Jeleniej Górze

28 i 30 czerwca Jelenia Góra zamieni się w stolicę polskiego i światowego kolarstwa MTB. Pierwsza trójka Pucharu Świata, pierwsza trójka mistrzostw Europy, cztery zwyciężczynie zawodów Pucharu Świata i sześć byłych mistrzyń świata - taką obsadę będą miały kobiece zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W zawodach wystartują m.in. srebrna medalistka ostatnich mistrzostw Europy - Włoszka Eva Lechner, zwyciężczyni Pucharu Świata w Champery w 2010 r. - Szwajcarka Nathalie Schneitter, liderka Pucharu Świata - Słowenka Tanja Zakelj oraz współorganizatorka zawodów, świeżo upieczona brązowa medalistka Starego Kontynentu Maja Włoszczowska.

- Kiedy zapraszałam swoje koleżanki, to nie przypuszczałam, że będą jeździć aż tak dobrze i że czeka mnie aż taka konkurencja podczas tegorocznych zawodów - żartuje Włoszczowska.

Jeleniogórzanka nie mogła wystartować w poprzedniej edycji zawodów swojego imienia ze względu na kontuzję stopy. - Ogromnie się cieszę, że Maja jest z nami, że w tym roku - inaczej niż w ubiegłym - jest uczestniczką i organizatorką imprezy, a nie tylko obserwatorem i komentatorem TV, chociaż i w tej roli odnalazła się świetnie - powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Emocji nie zabraknie także w rywalizacji panów. Wśród mężczyzn o zwycięstwo będą walczyć m.in.: Szwajcar Fabian Giger, aktualnie szósty zawodnik światowego rankingu UCI i Holender Michiel van der Heijden - mistrz świata juniorów, drugi w ubiegłym roku na mistrzostwach świata U-23. Nie zabraknie również naszego najlepszego zawodnika elity - Marka Konwy, jeżdżącego w zespole mistrza olimpijskiego Barta Brentjensa.

Główne zawody w formacie olimpijskim XCO poprzedzi w piątek wieczorne ściganie w niezwykle emocjonującej formule XCE, czyli sprintach, w których w tym samym czasie na trasie rywalizuje czterech zawodników. Trasa będzie wiodła m.in. przez jeleniogórski rynek, z przejazdem przez ratusz miasta.

- Sprinty to bardzo widowiskowa konkurencja, ciekawa dla kibiców. Warto dodać, że to nowość w MTB, a my staramy się być otwarci na wszelkie nowości, uatrakcyjniające zawody - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizatora zawodów.

W niedzielę 30 czerwca rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum, gdzie zostaną rozegrane zawody w olimpijskim formacie cross country.

Co, gdzie, kiedy?

piątek 28.06 - eliminator, czyli widowiskowe zawody sprinterskie

17.30 - eliminacje

18.30 - finały

niedziela 30.06 - XCO - zawody w olimpijskim formacie cross country, teren Pałacu Paulinum (start na łące przy ul. Nowowiejskiej - za komendą policji)

9.30-12.30 - wyścigi młodszych kategorii wiekowych

12.30 - elita kobiet

14.30 - elita mężczyzn

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>