K1 wraca do Wrocławia. W sobotę w Orbicie walka o międzynarodowe mistrzostwo Polski

W najbliższą sobotę we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się gala sportów walki z serii ?The Gladiators K1 Rules?. Na Dolnym Śląsku będzie można zobaczyć pojedynek m.in. mistrza interkontynentalnego organizacji WAKO PRO Michała Królika z Białorusinem Alexandrem Kaskevichem.
Wrocławska gala zainauguruje cykl imprez zwanych "The Gladiators K1 Rules". W stolicy Dolnego Śląska 29 czerwca o godz. 20 sympatycy sztuk walki będą mogli zobaczyć starcia najlepszych zawodników z Polski i Białorusi. Na ringu pojawią się m.in. Tomasz Kowalski, Lubomir Starowojtow, Krzysztof Lipowski, Artem Woskobojnakow, Łukasz Budkiewicz, czy Mateusz Pluta. Podczas wrocławskiej gali przewidziano również pojedynek kobiet w kategorii 65kg: wrocławianki Róży Gumiennej z Białorusinką Verigo Ekateriną.

Podczas gali we Wrocławiu odbędą się dwie walki wieczoru. Pierwszą z nich będzie starcie w kategorii powyżej 91 kg wrocławianina Michała Turyńskiego i Michała Wlazło z Gdańska. Następnie o miano międzynarodowego mistrza Polski w grupie wagowej 60 kg powalczą Michał Królik i Białorusin Aleksandr Kaskevich.

Natomiast dzisiaj o godz. 18 w Magnolii Park odbędzie się oficjalne ważenie i konferencja prasowa przed sobotnią galą. Na ważeniu obecny będzie były pięściarz, wrocławianin Przemysław Saleta, który jest ambasadorem cyklu "The Gladiators K1 Rules".

Bilety na galę są do nabycia już od 30 zł. Można je kupować na www.kupbilet.pl, w salonach Empik, punktach STS i My Travel oraz od godz. 16 w sobotę w kasach w hali Orbita.

Zestawienie par podczas wrocławskiej gali "The Gladiators K1 Rules":

kategoria 65 kg: Róża Gumienna - Verigo Ekaterina (Białoruś)

81 kg: Tomasz Kowalski - Lubomir Starowojtow (Białoruś)

60 kg: Krzysztof Olszewski - Rafał Cyrankowski

67 kg: Krzysztof Lipowski - Artem Woskobojnakow (Białoruś)

91 kg: Łukasz Budkiewicz - Mateusz Pluta

86 kg: Dawid Kasperski - Jarosław Zawodni

75 kg: Wojciech Kosowski - Tomasz Gromadzki

+91 kg: Michał Turyński - Michał Wlazło

60 kg: Michał Królik - Aleksander Kaskewicz (Białoruś)