Tai Woffinden wystartuje w indywidualnych mistrzostwach Europy

Organizatorzy Speedway European Championships, czyli indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu przyznali dziką kartę Taiowi Woffindenowi, który na co dzień jeździ w Betardzie Sparcie Wrocław.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Woffinden to tegoroczny mistrz Wielkiej Brytanii oraz aktualny wicelider klasyfikacji Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata. Oprócz 23-latka zaproszenia otrzymali także lider GP Rosjnanin Emil Sajfutdinow, najlepszy polski żużlowiec Tomasz Golob, trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen oraz Szwed Andreas Jonsson.

Końcową obsadę SEC poznamy w sobotę w Żarnowicy, gdzie rozegrany zostanie turniej SEC Challenge, z którego do finałów awansuje dziewięciu zawodników. Pierwsze zawody z cyklu indywidualnych mistrzostw Europy odbędą się 27 lipca w Gdańsku. Zawody odbędą się również na torach w Togliatti, Gorican i Rzeszowie.

- Już nie mogę się doczekać pierwszej rundy SEC w Gdańsku. Nie patrzę na listę startową, ponieważ traktuję te zawody jak każde inne. SEC jest dla mnie równie ważne jak Puchar Świata oraz mistrzostwa świata i naprawdę jestem niezwykle uradowany, że stałem się częścią tego turnieju. Dla żużla to wielka sprawa! Wierzę w to, że będą to świetne zawody i chciałbym zaprosić kibiców z całego świata na finały SEC. Obiecuję, że dam z siebie wszystko - powiedział Tai Woffinden.