Futbol amerykański. Zawodnicy Giants i Devils powołani do reprezentacji Polski

Aż 18 zawodników z Wrocławia zostało powołanych do reprezentacji Polski na towarzyskie spotkanie z Holandią, które odbędzie się we wrześniu
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Z Giants i Devils na kadrę pojedzie po dziewięciu zawodników. Więcej reprezentantów mają tylko Warsaw Eagles i Seahawks Gdynia - po 10. W sumie selekcjoner Maciej Cetnarowski powołał na pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w Szczecinku 15-18 sierpnia, 64 zawodników.

- To jeszcze nie koniec powołań. Przed nami tryout w Katowicach, podczas którego wybierzemy jeszcze 16 zawodników - zapowiedział trener główny reprezentacji Polski.

Z Giants powołania dostali: Bartosz Dziedzic, Tomasz Dziedzic, Babatunde Aiyegabusi, Paweł Świątek, Mateusz Ruta, Kamil Ruta, Adam Matryba, Robert Rosołek i Michał Górniak. Z Devils: Karol Pełechaty, Dawid Tarczyński, Michał Nowak, Adam Lary, Karol Mogielnicki, Krzysztof Wis, Szymon Adamczyk, Przemysław Cudak, Arkadiusz Soberski.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zwieńczenie mojej pracy w sezonie, jak i przed nim. Wielkim honorem będzie dla mnie znowu wystąpić z orzełkiem na piersi, którego już kiedyś "przywdziewałem" w kadrze narodowej w pływaniu. Zarazem nie mogę się doczekać wyjścia na boisko z najlepszymi zawodnikami w kraju i zaprezentowanie z jak najlepszej strony - powiedział Kamil Ruta z Giants Wrocław.

Mecz z reprezentacją Holandii, który wstępnie zaplanowano na wrzesień, to obok Superfinału Topligi, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w najbliższą niedzielę, to najważniejsze wydarzenie w futbolu amerykańskim w naszym kraju.

- Wiele tygodni temu ruszyliśmy z organizacją kolejnego meczu naszej reprezentacji. To projekt, który wiąże się z wielkimi emocjami, nie tylko dla zawodników i kibiców, ale również dla nas, organizatorów. Podczas niedawnego Kongresu Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego w Helsinkach rozmawiałem z przedstawicielami holenderskiej federacji, którzy również nie mogą doczekać się spotkania z nami - skomentował Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.