Patryk Dolny z Betardu Sparty: Jak chcemy się utrzymać, musimy wygrywać u siebie

Patryk Dolny z Betardu Sparty Wrocław przekonuje, że trzy wygrane na Stadionie Olimpijskim w końcówce sezonu zasadniczego pozwolą jego drużynie na utrzymanie w Enea Ekstralidze.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Żużlowcy Betardu Sparty przegrali w ostatniej kolejce 41:49 ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra, ale pozostali na siódmym miejscu - ostatnim gwarantującym utrzymanie w Enea Ekstralidze. Na pięć kolejek przed końcem wrocławianie wciąż nie mogą być pewni ligowego bytu.

Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze pięć kolejek. Betard Sparta zmierzy się kolejno z Polonią Bydgoszcz (21 lipca), Unią Tarnów (28 lipca), Unibaxem Toruń (4 sierpnia), Stalą Gorzów (15 sierpnia) i Startem Gniezno (18 sierpnia). Mecze z Polonią, Unibaxem i Starem odbędą się we Wrocławiu.

20-letni zawodnik wrocławskiej drużyny Patryk Dolny jest jednak przekonany, że jego zespół stać na zrealizowanie celu założonego przed sezonem, czyli zajęcie bezpiecznej pozycji. - Teraz musimy się skupić na spotkaniach rozgrywanych przed własną publicznością. Wierzę, że jeśli wygramy je wszystkie, zostaniemy wówczas w Ekstralidze - uważa młodzieżowiec.

Dolny przyznaje, że jego forma ostatnio zwyżkuje, co jest efektem m.in. bardzo dobrze przygotowanego sprzętu. - Mam bardzo dobry i szybki silnik, za co dziękuję menedżerowi oraz naszemu mechanikowi Alkowi Krzywdzińskiemu. Jeszcze nie do końca wykorzystuję jego możliwości, więc pozostaje mi tylko eliminowanie moich błędów. Wtedy będę jechał jeszcze lepiej - zaznacza Dolny, który w Zielonej Górze zdobył trzy punkty i bonus.

- Był to mecz wyjazdowy i szkoda, że dwa ostatnie biegi pojechałem trochę gorzej. Tak jak cały zespół nie trafiłem z przełożeniami i źle startowałem. Szkoda, bo tor Falubazu mi pasował - przyznaje Dolny.

Najbliższym rywalem wrocławian będzie Polonia Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w niedzielę 21 lipca o godz. 15.45 na Stadionie Olimpijskim.